والدین با خیال راحت بخوابند

 


والدین با خیال راحت بخوابند

امیر شکوهی نیا مدیر عامل برند نینیکس اظهار داشت: با نگاهی گذرا به آمار مرگ و میر انسان ها به این نکته می رسیم که حدود نیمی از کل مرگ و میر در ۲۸روز اول زندگی نوزادان بر اثر سندرم مرگ ناگهانی رخ می دهد که با طراحی گجت هوشمند، خطر به موقع اطلاع رسانی می شود.

به گزارش میدون، امیر شکوهی نیا با مدرک مهندسی برق از دانشگاه امیر کبیر و ارشد مدیریت از تهران که مثل دیگر کارآفرین ها بار ها زمین خورده و دوباره با انگیزه شروع کرده است، بیان کرد:« تلخ ترین اتفاق زندگیم روزی بود که میخواستم برای رویاهام و کسب و کاری خلاق تیم تشکیل بدم اما افسوس که رفقام ایران نبودن».

او پس از گذشت پنج سال با ابراز خرسندی اذعان داشت: امروز، نه تنها در اشتغال 15 نفر از نخبگان کشور به صورت مستقیم و تمام وقت سهیم هستیم بلکه از مهاجرت جوانان مستعد نیز جلوگیری کرده ایم.

شکوهی نیا با شعار خیال مامان و بابا رو راحت کن؛ برند نینیکس، مراقب سلامت کودک( زبان گویای نوزاد) را تاسیس کرد و در تلاش است بزرگ ترین چشم انداز خود که کاهش مرگ و میر نوزاد ها است را تحقق بخشد.

کارآفرین مسابقه میدون که پسری دو ساله دارد، افزود: سالانه سه میلیون و 600هزار نوزاد در دنیا از بین میروند که 16 درصد این عدد بر اثر سندرم مرگ ناگهانی است. ایده اصلی ما جلوگیری از مرگ کودک و تمرکز اصلی روی تنفس است اما کنار آن باید این را بدانیم ۴۰درصد از مرگ کودکان بر اثر عفونت است که از دما قابل تشخیص می باشد.

امیرشکوهی نیا 30ساله، افزود: ابزارک هوشمند نوزاد در ناحیه شکم قرار می گیرد و علائم حیاتی از قبیل اندازه گیری و ثبت دمای بدن، ضربان قلب، نرخ تنفس و هشدار تعویض پوشک و بررسی وضعیت خواب نوزاد با دقت الگوریتم بالای 90 درصد از طریق بلوتوث برای گوشی پدر و مادر ارسال می کند تا در هنگام خواب یا زمانی که از دلبندشان دور هستند وضعیت او را مشاهده کنند. این ابزارک در صورت بروز خطر در ۱۰ثانیه اطلاع رسانی می کند و اگر خطر خیلی جدی باشد از ثانیه ۳۰ام شروع به آلارم زدن می کند.

شرکت کننده مسابقه میدون گفت: شارژ دهی بالا، ارتباط امن و بی خطر، کیفیت ساخت بالا، ابعاد کوچک از مشخصه های این سخت افزار است که تاکنون موفق به فروش 300قطعه از 500 قطعه تولیدی شده ایم.

امیر شکوهی نیا با فروش 15 محصول در سطح بین المللی، خاطر نشان کرد: به میدون، مسابقه بزرگ اقتصادی آمده ایم تا با کسب وام یک میلیارد تومانی، برای تحقیق و توسعه کسب و کار تسهیلات بگیریم.

اسدی یکی از داوران مسابقه میدون تاکید داشت: ریسک این کسب و کار بسیار بالا است و در این مسیر نیاز به کفش های آهنی می باشد اما کاری ارزشمند و دانش بنیان است که در ایران به دلیل ناشفاف بودن بازار، رقیب بزرگ و قدری ندارند در حالی که رقبای خارجی بسیار حرفه ای و جدی ای مثل owlet و nanit و... جلوی راهشان ایستاده اند.

شرکت بهینه داده پردازان رایمون (استارتاپ نینیکس) با هدف تولید گجت‌های هوشمند سلامتی در سال ۹۵ تاسیس شد. استارتاپ نینیکس با طراحی گجتی هوشمند برای اولین بار در ایران در سال ۹۵ به عنوان تیم برتر همایش IOTEC در دانشگاه امیرکبیر انتخاب و با سرمایه‌گذاری موسسه دانش‌بنیان برکت در سال ۹۵ موفق به نهایی کردن محصول و رسیدن به مرحله تولید نینیکس شد.از دیگر افتخارات این مجوعه: کسب مقام اول در مسابقات iotec امیرکبیر در سال 95، انتخاب جزو 10 تیم برگزیده startup bootcamp2017 در لندن، انتخاب جزو 12 تیم برتر اعزامی اتاق بازرگانی به نمایشگاه gitex دبی و اخذ تاییدیه دانش بنیان است.

نظرات (1)

avatar

فروغ

جمعه 15 آذر 1398

باخرید این وسیله احساس امنیت میکنم در مراقبت از دخترم. هزینه ای که پرداخت کردم در مقابل این حس امنیت رقمی نیست...همه دست اندرکاران این گجت رو دعا میکنم که لطف بزرگی به همه مادرای نگران کردند.

ثبت نظر جدید