درآمد از هنر

 


حسن عسگری که گندم را نماد برکت میداند با فرآوری ساقه این گیاه، تابلو هنری خلق می کند و می گوید:« یک خوشه گندم، پنج گرم گندم میدهد که ارزش اش 100 تومان است اما من با تبدیلش به هنر30 برابر بیشتر از ارزش خوراکی دانه ها یعنی 300 تومان می فروشم»

حسن عسکری هنرمند 40 ساله اهل قم که کاردانی معماری دارد، هنر طلا کوبی گندمی را نه تنها به خانه ها بلکه این بار به مسابقه تلویزیونی میدون آورده است.

او می گوید: از کودکی علاقه مند به شغل خلبانی بوده اما خوشحال است که این روز ها با شغل هنری اش رویاهایش را پرواز می کند.

عسگری بیان کرد: در کشور ما گندم نماد برکت است و کاربرد و استفاده بسیاری دارد. ما هنر و گیاه را پیوند می دهیم و کاری می کنیم که ارزش اش مثل رنگ اش طلایی شود.

شرکت کننده مسابقه میدون خاطر نشان کرد: هنر بنده فرآوری ساقه گندم به عنوان روکش است. ساقه ها را صاف می کنیم، کنار هم می چینیم و با هنرمان رنگ طلایی خیره کننده اش را نمایان می کنیم.

این هنرمند همچنین در مورد ایده اولیه این کسب و کار اظهار داشت:« ده ساله بودم که تابلو ای با نی های جنوب که دست رنج یک رزمنده بود به نام معین فر از دست رزمنده دیگری هدیه گرفتم و در ذهنم جرقه شروع این کار هنری زده شد و تاکنون نقشه راه ام بوده است».

حسن عسگری راجع به تهیه گندم ها افزود: طلا های مورد استفاده برای طراحی تابلو ها را از بغل و خوراک دام بیرون می کشیم نه از خوشه و دانه های گندم.

او در ادامه گفت: یک خوشه گندم، پنج گرم گندم میدهد که ارزش اش 100 تومان است اما من 30 برابر بیشتر از ارزش خوراکی دانه ها یعنی 300 تومان می فروشم

یونچی یکی از داوران مسابقه میدون تاکیدداشت: نام این کار معرق است و در استان های گیلان، خوزستان و سیستان و بلوچستان که بامبو و... دارند، بسیار مورد تقاضا است.

عسگری که این روز ها به دنیای دکوراسیون منزل وارد شده و به سود خوبی رسیده است، اذعان داشت: برای اینده این کسب و کار تصمیم دارم کارگاه را گسترش دهم و صادرات را شروع کنم.

شرکت کننده مسابقه میدون در پایان بیان کرد:« به میدون اومدم تا یاد بگیرم و طبق توصیه اسدی داور مسابقه، یک مشاور مالی استخدام کنم.».

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi