بوقلمون با گردش 11 میلیارد دلاری

 


در کسب و کار پرورش بوقلمون،گردش مالی جهانی فروش بوقلمون گوشتی حدود 11 میلیارد و 800 میلیون دلار است. این گردش مالی در تجارت بوقلمون نشانگر تاثیر مستقیم در اقتصاد جهانی است .

به گزارش«میدون»؛ کشور های توسعه یافته در بازار جهانی بوقلمون حرف اول را میزنند. این گردش مالی تجارت بوقلمون نشانگر این است که هر تحول در نحوه پرورش بوقلمون اتفاق بیفتد در اقتصاد جهانی تاثیر گذار خواهد بود . ایران هم ازسال 1396 به کشور های صادر کننده بوقلمون اضافه شده و با آمار های روزانه رشد چشم گیری در این مدت داشته است. بوقلمون در ایران و کشور همسایه عراق بازار پرتقاضایی دارد. ایران با تنوع آب و هوایی زیر ساخت لازم برای پرورش نژاد ها مختلف بوقلمون را داراست. یکی از محبوب ترین نژاد ها در ایران، نژاد برنز بوده که  تقریبا به تمامی آب وهوای موجود در  ایران سازگاری عجیبی از خود نشان داده است.

هزینه ها و درآمد ها

کسب و کار پرورش بوقلمون  در مقیاس 300قطعه نزدیک به 80  میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز  دارد. این هزینه صرف خرید بوقلمون ها، خوراک بوقلمون، ملزومات مورد نیاز و سرمایه در گردش می شود. برای پرورش در مقیاس 300 قطعه بوقلمون به 130 متر زمین نیز احتیاج دارید. دوره پرورش بوقلمون 2 ساله است و از هر فروش حدود 20 میلیون تومان برای شما سود خواهد داشت که سرمایه اولیه شما نسبت به قیمت روز بازار تقریبا 4 ساله بر میگردد. بازار های داخلی مشتری ها دست به نقد بوقلمون ها هستند ولی نباید از صادرات چسم پوشی کنید. ایران از سال 1396 وارد حوزه صادرات بوقلمون شده است و رشد چشمگیری در این سال های اخیر داشته است.

دمای مناسب برای پرورش بوقلمون

بوقلمون تقریبا به آب وهواهایی مختلف ایران سازگار بوده  ولی دمای مناسب برای هر مرحله از پرورش متفاوت است. در شروع دوره باید هوای محیط گرم باشد و به تدریج رو به خنک شدن ببرد. اگر قصد دارید در مناطق گرم خشک اقدام به پرورش بوقلمون کنید باید از دستگاه های تهویه خنک کننده استفاده کنید که هزینه اولیه شما را بالاتر میبرد.پروش بوقلمون تقریبا در تمامی استان های ایران انجام می شود مانند استان اصفهان یا استان زنجان ولی در استان های شمالی مانند گیلان یا استان آذربایجان شرقی از خود بازده بیشتری نشان داده است.

پرورش بوقلمون

ریسک

ریسک کسب وکار پرورش بوقلمون متوسط است. بوقلمون مقاومت خوبی در برابر بیماری ها از خود نشان داده ولی باید مراقب بیماری های واگیردار باشید. بوقلمون ها نسبت  به دیگر پرندگان مرگ و میر کمتری در تمامی مراحل مثل رشد و حمل و نقل دارند. تنها چیزی که کسب و کار شما را تهدید می کند دانش ناکافی است. اگر نسبت به این کسب وکار اطلاعات کافی نداشته باشید، از خطرات این کسب وکار آگاه نیستید و کسب وکارتان به خطر می افتد. سامانه «میدون» در بخش «دوره های آموزشی »، دوره آموزش پرورش بوقلمون و همچنین پرورش بوقلمون گوشتی را به همراه طرح توجیهی پرورش بوقلمون فراهم و آماده کرده که با مطالعه آن دید بهتری نسبت به این کسب و کار از خود نشان داده است.

پرورش بوقلمون یکی از مشاغل مهم جهان است که اقتصلدی جهانی را در بر گرفته است. برای پروش 300 قطعه بوقلمون  به 70 میلیون تومان  سرمایه اولیه نیاز دارید که طی 4 سال بازگردانی میشود. ریسک این کسب وکار متوسط است و در مناطقی با آب وهوای گرم خشک بازده خوبی دارد.

اگر در زمان شروع کسب وکارپرورش بوقلمون به مشکل خوردید، مجموعه از متخصصان و مشاوران این حوزه آماده در بخش« کلینیک مشاوره»  سامانه «میدون»کمک به شما هستند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi