روش نوین در پرورش گوسفند

 


شیر و گوشت گوسفند در سبد غذایی اصلی مردم قرار گرفته و از پشم آن در صنایع ریسندگی استفاده می شود. تقاضای بالای بازار به تولید انبوه نیاز دارد و با روش های نوین می توان جوابگو بود.

به گزارش میدون؛ در چند سال اخیر با افزایش جمعیت، تقاضا برای محصولات تولیدی از دام افزایش چشمگیری داشته که همین امر موجب رشد دامداری های صنعتی پرورش دام شده است. پرورش گوسفند از این قاعده مستنی نبوده به طوری که روش های نوین این حوزه از چند سال قبل وارد شده و در حال گسترش یافتن است . اصلاح نژاد با کمک دام های پُرتولید خارجی یکی از این روش های نوین برای کمک به  افزایش سرعت تولید است. در روش اصلاح نژاد دام با تکنیک های آزمایشگاهی و تولید مثلی ژن های برتر نژادهای پرتولید را به دام های بومی منتقل می کنند و به جای تولید یک بره در سال، چند بره تولید می شود. ضمن اینکه ویژگی های افزایش وزن، ضریب تبدیل غذایی و کیفیت پشم دام های بومی با روش های اصلاحی نوین بهبود می یابد. تولید بره های بیشتر به ازای هر دام و بهبود خصوصیت عملکردی دام، موجب تولید گوشت قرمز بیشتر و کمک به کاهش واردات آن می شود.

مشاوران مرتبط: پرورش گوسفند به روش نوین

مشاوران مرتبط: پرورش گوساله

پرواربندی گوسفند

در این روش از جایگاه بسته و تکنیک تغذیه علمی استفاده می شود تا بره ها در کوتاه ترین زمان ممکن، بیشترین افزایش وزن را داشته باشند.  لازم است به این نکته اشاره شود که همه نژادهای گوسفند بومی توانایی پرواربندی شدن یکسانی ندارند برای همین باید اصلاح ژنتیکی بر اساس ویژگی برجسته آن دام انجام شود. کسب وکار پرواربندی گوسفند به دانش کافی نیاز دارد و اگر با دانش کم شروع به این کسب وکار کنید، خطر این کار تا حد قابل توجهی بالا می رود و سرمایه شما در محرض خطر قرار می گیرد.

دوره آموزشی مرتبط: پرورش گوسفند

فیلم آموزشی مرتبط: پرواربندی گوسفنداصلاح نژادی

مشاوران مرتبط: پرورش گوسفند

هزینه ها و درآمدها

برای شروع کسب و کار پرواربندی گوسفند، با احتساب این که مالک زمین هستید، در مقیاس 25 راس به 83 میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز است. این سرمایه صرف ساختن آغل، بهاربند، خرید دام ها، خرید خوراک و هزینه های در گردش می‌شود. سودهی این کسب وکار از دوره اول پرورش شروع می شود و بعد از حدود 2 سال سرمایه اولیه برمی‌گردد. سود سالیانه این کسب و کار بطور متوسط حدود 40 درصد پیش بینی می شود.

مشاوران مرتبط: پرورش گوسفند به روش نوین

برای اطلاعات بیشتر در زمینه پروابندی گوسفند می توانید از بخش دوره های آموزشی و کلینیک مشاوره سایت میدون استفاده کنید.

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

یدالله صفایی فرد

ﺳﻪشنبه 1 بهمن 1398

بسیار عالی

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi