فرصت های شغلی استان مرکزی

 


استان مرکزی، پایتخت صنعتی ایران است. این استان از معادن و ذخایر معدنی بیشماری برخوردار بوده که تاسیس کارگاه های تولیدی در این استان توجیه اقتصادی دارد.

به گزارش «میدون»؛ استان مرکزی پایتخت صنعتی ایران است. این استان با ظرفیتی که از خود نشان داده ، توانایی تولید به اندازه نیاز کشور در صنایع کشاورزی و صنعتی را دارد. همچنین به دلیل برخورداری از تنوع آب وهوایی، قابلیت تولید محصولات متنوع و با کیفیت را دارد. سامانه میدون در این گزارش قصد دارد مزیت های شغلی استان مرکزی را مشخص کند تا کارآفرینان اهل استان مرکزی با دید بهتری نسبت به مزیت هایی استان کسب وکار خود را آغاز کنند.

صنعت و معدن

استان مرکزی در احاطه چند معدن قرارگرفته که به کارخانه ها در تامین مواد اولیه برای تولید کمک بسیاری می کند. یکی از عمده تولیدات استان مرکزی، سنگ ساختمانی است. این سنگ ها در سطح کشور استفاده میشود و کیفیت خوبی دارند. مواد اولیه برای تولید سنگ های ساختمانی از معادن سنگ اطراف استان مرکزی تامین میشوند. همچنین این استان ظرفیت بالایی در تولید محصولات پتروشیمی دارد. رنگ‌های صنعتی، منسوجات، شیشه و جام، بلور، انواع لاستیک خودرو، سیم و کابل، شوینده‌ها، دوده صنعتی، الیاف مصنوعی، لوله و پروفیل فولادی و پی وی سی و ...... عمده محصولات تولید شده در این استان است.

کشاورزی

استان مرکزی خاک حاصل خیزی دارد همین امر باعث آن شده است که محصولات کشاورزی با کیفیتی تولید کند. یکی دیگر از مزیت های این استان در کشاورزی تنوع آب و هوایی است. این استان در ساوه دارای آب و هوای نیمه بیابانی، در اراک سرد و معتدل و  در شازند  سرد زمستانی را داراست. از عمده محصولات تولید شده در این استان انار و انگور آبی بوده  به طوری که خط های بسته بندی انار، محصولات  را برای صادرات به بازار های جهانی آماده می کنند. استان مرکزی قطب تولید گل و گیاه است و خط های دسته بندی این گل ها را به محصولات زینتی تبدیل میکنند. در این استان زیر ساخت لازم برای تولید عسل طبیعی هم فراهم است. آب وهوای شهرستان های استان مرکزی برای پرورش زنبور بسیار مناسب است. در این استان کشت گلخانه ای اشباع شده به طوری که زیر ساخت کاشت هر محصولی به حالت گلخانه ای در این استان فراهم می باشد. زیر ساخت های لازم برای راه اندازی کسب وکار های پرورش شیلات در این استان فراهم است و خبر خوب این است که پرورش شیلات در استان اشباع نشده است. استخر هایی که در استان مرکزی ماهی پرورش میدهند، انگشت شمار هستند.

کسب وکار های که در استان مرکزی اولیت دارند

درهر استان کسب و کارهایی هستند که سرمایه گذاران در آن ها سرمایه گذاری های کلان میکنند. این امر به این معناست که توجیه اقتصادی دارند. کسب و کار هایی مثل کشتارگاه صنعتی، بسته بندی و انجماد گوشت گوسفند و مرغ ، تولید عرقیات، بسته بندی انواع بذر و....... کسب وکار هایی هستند که سرمایه گذاران تمایل ویژه ای به انها نشان میدهند. استان مرکزی ظرفیت بالایی در تولید محصولات صنعتی دارد، این امر باعث تجمع کارخانه ها در این استان شده است. سرمایه گذاران نگاه ویژه تری به این بخش دارند چون استان مرکزی پایتخت صنعتی ایران است.

اگر قصد دارید با مزیت های استان خود آشنا شوید، در سامانه میدون، در بخش آمایش سرزمینی مجموعه ای از کارشناسان ما آمارهایی  آماده کرده اند که به شما برای راه اندازی کسب وکار در استان خود کمک بسزایی میکند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi