افتتاح 2 اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان بوانات استان فارس

 


به مناسبت دهه‌ی فجر، دو اقامتگاه بومگردی در شهرستان بوانات در شمال استان فارس به بهره‌برداری رسید .

دو اقامتگاه بوم‌گردی با اعتباری بالغ بر 700 میلیون تومان و اشتغالزایی 12 نفر در 2 روستا از توابع شهرستان بوانات به بهره‌برداری رسید .
مسئول اداره‌ی میراث فرهنگی شهرستان بوانات گفت: اقامتگاه‌ بوم‌گردی پیتا مزرعه آبغوز روستای فخرآباد، در دامنه کوه زیبای آبغوز و درمجاورت با جاذبه های طبیعی و آب چشمه با پوشش گیاهی بسیار مناسب قرار گرفته است .
حسین پوراسد با اشاره به چشم‌انداز زیبای این اقامتگاه، گفت: مساحت این مجموعه حدود 10 هکتار و زیربنای آن 200 مترمربع با اشتغال 6 نفر و با سرمایه گذاری حدود 400 میلیون تومان احداث شد .
این مقام مسئول گفت: از کل مبلغ صرف شده برای اجرای این مجموعه، 100 میلیون تومان تسهیلات صندوق کارآفرینی امید است .
وی افزود: اقامتگاه بوم‌گردی آژند روستای جعفرآباد سفلی فخرآباد نیز با الگوی معماری بومی و سنتی منطقه و در مجاورت جاذبه‌های طبیعی و گردشگری نظیرتفرجگاه تاج کرمانی، رودخانه اعظم و چشمه‌های فصلی ، انواع باغات میوه ارگانیک، بافت روستایی منسجم و مرزکویر و کوهستان با مساحتی حدود 1000 مترمربع و زیربنای 200 مترمربع، سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی و... با سرمایه گذاری حدود 320 میلیون تومان احداث شده است .
پوراسد گفت: این مجموعه زمینه‌ی اشتغال 6 نفر را به صورت مستقیم به وجود آورده و بهره بردار برای توسعه زیربنای مجموعه به متراژ 200 مترمربع دیگر در دو طبقه اقدام کرده است .
منطقه‌ی فارس، تاکنون 5 اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان بوانات مجوزهای اولیه و پروانه بهره‌برداری را دریافت کرده و پرونده 5 متقاضی دیگر در حال طی روند اداری جهت صدور مجوزهای قانونی است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi