رقابت با کالا های چینی در کنار رونق تولید

 


درگذشته محصولات چینی به محصولات ایرانی اجازه ورود به بازار ایران را نمی دادند. اما اکنون با گران شدن دلار باعث برعکس شدن روال به سمت تولید کالای های ایرانی و خرید شده است .

به گزارش«میدون»؛تا چند سال پیش در بازار های ایرانی، کالاهای چینی حضور چشمگیری داشتند که این روند با افزایش قیمت دلار در حال تغیر است. با قیمت لحظه ای دلار کالا های درجه سه چینی با کالاهای درجه یک ایرانی در حال رقابت هستند. فرایند گران شدن دلار به تولید کنندگان داخلی کمک کرد تا فرصت رقابت با محصولات خارجی را پیدا کنند. این موضوع به تولید کنندگان این حوزه امید می بخشد و باعث افزایش رونق تولید می شود. سامانه «میدون» مجموعه از نکات را آماده کرده است که در زمان رقابت به شما خیلی کمک می کند.

به مشتری احترام بگذارید

شرکت های خارجی روی این فاکتور بسیار زیاد تمرکز می کنند.  مقدار احترام با عرضه کالا با کیفیت، برند سازی مناسب، خدمات پس از فروش افزایش می آید و فروش شمارا چند برابر می کند. گاهی اوقات تبلیغات مناسب هم باعث احترام به مشتری می شود. احترام به مشتری از اهمیت خاصی برخوردار است و باعث می شود که مشتری های شما به صورت خودکار برای شما تبلیغات پربازده انجام دهند.

خدمات پس از فروش، جای خالی در کالاهای ایرانی

یکی از مهم ترین بخش هایی که شرکت ها و کارخانه های خارجی روی آن وقت می گزارند، گارانتی و خدمات پس فروش است.  گارانتی و خدمات پس فروش به این معناست که شرکت سازنده این محصول، کارکرد مناسب  این دستگاه را تا تاریخ معینی تضمین می کند . این امر باعث افزایش اعتماد مشتری می شود. کارخانه ها و تولیدکنندگان ایرانی نیز هم  باید روی این موضوع حساب ویژه باز کنند چون تا زمانی که کالاهای چینی  شرایط بهتری را ارائه دهند کالاهای ایرانی فروش ندارند. سعی کنید  کالای با کیفیت تولید کنند و خدمات پس از فروش و گرانتی هم روی آن ارائه کنید.

برند سازی کنید

یکی از مشکلاتی که کالاهای ایرانی دارند، برند سازی است. محصولات ایرانی همیشه به صورت فله ای و بدون برند عرضه می شوند که  شما را از سود زیادی بی نصیب میکند. برندسازی از بخش هایی است که شرکت های خارج روی آن بسیار کار می کنند و همین امر باعث افزایش فروش آن ها می شود. این در ذات هر انسان  است که علاقه دارد کالا های معروف و روی مد را خریداری کند. شرکت های خارجی با برند سازی از این قسمت سود هنگفتی جذب می کنند. شرکت های ایرانی باید روی این موضوع حساب ویژه باز کنند و وقت بگئارند تا برند مناسب درست کنند و مشتری را مجذوب خود کنند.

تبلیغات

تنها دلیل موفق شدن شرکت، کارخانه ، کارآگاه تولیدی واستارت آپ دیده شدن است.  تبلیغات باعث می شود که نام برند و محصول شما در ذهن مخاطب بماند و در زمان خرید از فروشنده کالای شما را  بخواهد. این امر تنها دلیل برنده شدن شما در رقابت بین کالای های چینی و کالاهای ایرانی است.

رونق تولید با کالاهای ایرانی

کالای باکیفیت، حرف اول و آخر

رقابت بین کالا های ایرانی و چینی زمانی به اوج میرسود که کالا های با کیفیت وارد بازار شوند. هم اکنون به دلیل نوسانات و بالا رفتن قیمت ارز ، بازار پر از اجناس درجه 3 چینی شده است. این کالا ها  از نظر قیمتی با کالاهای درجه یک ایرانی در یک سطح قرار گرفته اند ولی برنده بی چون چرا کالاهایی هستند که کیفیت بیشتری داشته باشند.

کیفیت کالا تنها دلیلی است که مشتری را جذب خود می کند. اگر کالای تولید شده توسط شما کیفیت لازم برای رقابت را نداشته باشد، هیچ کدام  از موارد تبلیغات، برند سازی و........ برای افزایش فروش  شما کمکی نخواهد کرد. سعی کنید تمام توان نیروی تولیدی خود را برای تولید محصول با کیفیت تر در اختیار بگیرید و محصول مناسب برای مشتری تولید و در رقابت به برنده بی چون چرا تبدیل شوید.

در بخش دوره های آموزشی سامانه میدون و بخش کلینیک مشاوره با حضور کارآفرینان موفق و مشاوران متخصصی ،آموزش و راهنمایی های لازم برای راه اندازی یک کسب و کار موفق و تولید کالای با کیفیت و بازار مصرفی ارائه شده است.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi