کاشت فلفل دلمه با سود رنگی رنگی

 


فلفل دلمه ، سبزی خوش مزه و با خاصیت دارویی که در غذاهای ایرانی به عنوان مواد اولیه شناخته می شود. بازار مصرفی کسب و کار کاشت فلفل دلمه ای بسیار بالا است.

به گزارش«میدون»؛ فلفل دلمه، جز سبزی های خوش مزه و بسیار مفید است که در ایران، از محبوبیت خاصی برخوردار است. فلفل دلمه ها از لحاظ رنگ به چهار دسته قرمز، نازنجی، زرد و سبز تقسیم می شوند. این تغیر رنگ به دلیل خاصیت های خاصی است. پیگمان های تغیر رنگ در فلفل دلمه ها، باعث تغیر رنگ و شیرین تر شدن فلفل دلمه می شوند. این سبزی اغلب در کنار غذا بسیار استفاده می شود ولی در بعضی از غذاهای ایرانی حکم مواد اولیه را داراست . فلفل دلمه در ایران بازار خوبی دارد و این امر باعث می شود که نگرانی های هر کارآفرینی از بین برود.

سرمایه اولیه و سود باور نکردنی

در مقیاس کشت یک هکتاری دریک دوره 8 ماهه، شما به 20 کارگر،100 تن کود حیوانی، 15 نوار آب و 300 کیلو کود حیوانی نیاز دارید که با توجه به قیمت حدودی روز، 400 میلیون تومان سرمایه اولیه به همراه خواهد داشت. میزان سود کسب و کارکاشت فلفل دلمه باور نکردنی است. در هر متر مکعب نزدیک به 10 کیلوگرم فلفل دلمه برداشت میکنید که با در نظر گرفتن هزینه ها برای شما حدود 700 میلیون تومان سود به همراه خواهد داشت و این نشان از سوددهی سریع این کسب وکار دارد.

آب وهوای مناسب برای کاشت فلفل دلمه

آب و هوای سازگار با اقلیم فلفل دلمه، آب و هوای گرم و مرطوب است. آب وهوای استان های هرمزگان، بوشهر، خوزستان و جنوب سیستان بلوچستان برای کاشت فلفل دلمه مناسب هستند. بهترین نوع کشت برای فلفل دلمه، کشت گلخانه است. با وجود فناوری گلخانه ای تمام شهر های ایران زیر ساخت و آب هوای مناسب برای کاشت فلفل دلمه را دارا هستند. کشت گلخانه به دلیل رسیدگی راحت تر، ریسک پایین ترو بالا رفتن کییفت محصول، توجیه اقتصادی دارد.

ریسک

ریسک کسب وکسب وکار های مربوط به صنایع کشاورزی همیشه متوسط است و کاشت فلفل دلمه از این قاعده مستثنی نیست. در کشاورزی همیشه امکان از بین رفتن محصول، آفت زدن به محصولات و خراب شدن محصولات  به دلیل نوسانات آب و هوایی وجود دارد پس باید هوشیار باشید. کسب وکارکاشت فلفل دلمه رنگی ریسک متوسط دارد ولی این ریسک با مشورت و گذراندن دوره های آموزشی کاهش می یابد و سود شما را چند برابر خواهد کرد.  

متنوع کار کنید

فلفل دلمه هایی که در ایران اغلب مصرف میشوند به رنگ سبز هستند ولی رنگ های دیگر فلفل دلمه هم،  خاصیت و فروش خوبی دارد. بهتر است محل کشت و خود را به چند قسمت تقسیم کرده و درهر قسمت  یکی از فلفل دلمه ها را کشت کنید تا سود چند برابری به دست آورید.

به مشتری احترام  بزارید 

اکثر باغداران و کشاورزان محصولات خود را به صورت فله ای سر زمین به فروش می رسانند. این کار باعث می شود که سود شما کاهش چشم گیری کند. شما می توانید با احترام به مشتری های خود و بسته بندی زیبا محصولات و از رساندن مستقیم آن ها به مشتری ها سود چند برابری به دست بیاورید.

نتیجه گیری

کسب و کار کاشت فلفل دلمه نیاز به 400 میلیون تومان سرمایه اولیه دارد که در کشت اول 700 میلیون تومان سود همراه خواهد داشت. آب هوای مناسب برای کشت، گرم ومعتدل است که استان های نواحی مرکزی و جنوبی برای کشت مناسب هستند اما کشت گلخانه توجیه  اقتصادی  بهتری دارد، ریسک این کسب وکار متوسط است و به 20نیروی کاری در مقیاس یه هکتار نیاز دارید. 

 برای کسانی که تمایل به راه اندازی این کسب و کارکاشت فلفل دلمه دارند، «دوره های آموزشی »درسامانه « میدون »،ارائه شده است تا شما را با با ملزومات و شرایط و امکانات لازم برای کاشت فلفل دلمه و احداث گلخانه آشنا سازیم و برای پاسخ گویی به تمامی سوالات شما کارآفرینان موفق و مشاوران متخصص بخش« کلینیک مشاوره »هم درکنار شما هستند.

پست های مرتبط

نظرات (8)

avatar

احمد

پنجشنبه 3 مهر 1399

سلام درچه فصلی می توانیم فلفل دلمه بکاریم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
یکشنبه 6 مهر 1399

سلام

با میدون تماس بگیرید و با واحد اموزش صحیت کنید تا همکارانم راهنمایی تون کنن. 02162863000

avatar

شنبه 18 مرداد 1399

سلام چطور می‌توانم با یکی از تولید کننده های فلفل دولمه ای ارتباط بگیرم؟آیا شما شماره تماسی دارید؟

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
یکشنبه 13 مهر 1399

سلام دوست عزیز

در قسمت نیازمندی های سامانه جست و جو کنید.

avatar

حسين

یکشنبه 8 تیر 1399

سلاام مي خواستم بدونم آيا توليد نشاء بهتز يا توليد فلفل دلمه رنگي

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 12 تیر 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید.

avatar

پنجشنبه 22 خرداد 1399

سلام کاشت فلفل دلمه ای گلخانه ای تو استان گلستان تو گلخانه ی3000متری توجیه اقتصادی داره حداقل هزینه اش چنده وسودش

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
شنبه 24 خرداد 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید.

avatar

مهدی

دوشنبه 19 خرداد 1399

با سلام..بنده خریدار فل فل دلمه یا قلم تیز.هستم.. وبه صورت جزعی و عمده.فروش انواع صیفی جات.وتامین کردن نیاز عطاری ها سراسر ایران.

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
ﺳﻪشنبه 20 خرداد 1399

سلام. با میدون تماس بگیرید و با داخلی 104 صحبت کنید.

avatar

میثم محمدرضایی

ﺳﻪشنبه 30 اردیبهشت 1399

با سلام و عرض ادب میخوام به گلخانه ای به متراژ ۳۰۰ متر احداث کنم و کشت فلفل دلمه ای داشته باشم.آیا این کار چقدر سرمایه نیاز داره؟ و آیا توجیح اقتصادی داره یا نه؟؟؟ ممنونم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
ﺳﻪشنبه 13 خرداد 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید.

avatar

موسوی

دوشنبه 12 اسفند 1398

ما باید از کی شروع کنیم .یک سوال از نحوه اب دهی صبحت نشد و تعداد کارگر با توجه اب قطره ای است زیاد نیست

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
شنبه 24 خرداد 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید.

avatar

امین ر

دوشنبه 16 دی 1398

با شرایط داشتن وام گلخانه ۶۰۰۰ متری فلفل دلمه ای سود خوبی داره تووسالهای اول؟

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 29 خرداد 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi