کاشت آلوئه ورا، سرمایه ای جان سخت و پرسود

 


گیاه آلوئه ورا از زیر مجموعه کاکتوس ها با مقاومت بالا می باشد. کسب و کار کاشت آلوئه ورا با 5میلیون تومان سرمایه شما را به 50 میلیون تومان سود خواهد رساند.

به گزارش« میدون »؛ اگر بخواهیم از کسب وکاری با سرمایه اولیه پایین، سوددهی سریع و بالا، ریسک پایین و نیروی کاری حداقل یک  نفر یاد کنیم، نظر تمام کارآفرینان کاشت آلوئه ورا است. آلوورا در بدترین و نامناسب ترین زمین های ممکن هم نیز کشت می شود و بازدهی خوبی از خود نشان می دهد. از تمامی مواد تولید شده توسط آلوئه ورا محصول به دست می آید که سود شما را چند برابر می کند. بازار محصولات آلوورا در داخل و خارج مناسب است. به دلیل تنوع آب هوایی و گسترش کشت گلخانه ای در ایران، تمامی بخش های ایران پتانسیل کشت این گیاه فوق العاده را دارند.

درآمد ها و هزینه ها

کسب و کار کاشت آلوئه ورا در مقیاس نیم هکتار و 10000 بوته به 20 میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز دارد. از این مقدار 13 میلیون تومان برای خرید پاجوش ، کشت اولیه و ملزومات دیگر، 3 میلیون تومان برای گردش کار و بقیه هزینه ها  صرف بازار یابی می شود. بعد از گذشت 9 ماه با 131 درصد سود، سرمایه اولیه شما بازگردانی خواهد شد. یکی دیگر از مواردی که سود شما را افزایش می دهد، نیروی کاری است. این کسب و کار به دلیل مقاومت آلوئه ورا به نیروی کاری حداقل 1 نفر نیاز دارد که هزینه های جاری شما را کم می کند.

آب وهوای مناسب برای کاشت آلوئه ورا

گیاه آلوورا مقاومت بسیار بالایی دارد که بدون هیچ مشکلی در تمامی خاک ها و تقریبا  به  تمامی آب هوا های موجود در ایران سازگاری دارد. آب و هوایی که گیاه آلوئه ورا نسبت به آن هیچ مقاومتی از خود نشان نمی دهد، آب و هوایی سرد و خشک است. این گیاه در برابر سرما بالا 5 درجه هیچ مقاومتی ندارد و سریعا از بین می رود.  این گیاه در مناطق گرم نیز بدون مشکل کشت می شود و محصول می دهد. اگر آبیاری گیاه آلوورا به صورت قطره ای باشد، در طی هفته 2 تا 4 لیتر آب نیاز دارد. هرمزگان، مرکزی ، بوشهر، فارس و اصفهان در زمینه کشت آلوئه را پیش تاز هستند ولی به دلیل اشباع شدن کشت گلخانه ای در ایران، تمامی بخش های ایران توانایی کشت این محصول را دارند.

نکاتی برای کاشت آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا در زمان کاشت به کود های شیمیایی و حیوانی و سم نیاز ندارد. این گیاه در برابر آلودگی ها بیماری ها و آفت ها بسیار مقاوم است به طوری که در بدترین خاک هایی که هیچ گیاهی کشت نمی شود، گیاه آلوئه ورا به راحتی محصولات مرغوب تولید می کند.

وضعیت بازار

بازارداخلی  محصولات ساخته شده از آلوئه ورا به جز محصولات آرایشی بهداشتی اشباع نشده است و همین موضوع کار شما را راحت تر می کند ولی روی صادرات محصولات خود حساب چند برابری کنید. عمده بازار محصولات آلوئه ورا در بازار های جهانی پیدا می شود که سود شما را چند برابر خواهد کرد.

ریسک، کم توجه ترین بخش این کسب و کار  

ریسک تمامی زیر مجموعه های صنایع کشاروزی در درجه متوسط رو به بالا قرار دارد ولی آلوئه ورا از این قاعده مستثنی است. هیچ بیماری این گیاه را تهدید نمی کند، هیچ آفتی این به گیاه آلوورا آسیب نمی رساند و با کم توجهی و کم آبی نیز سازگار و مقاوم است . تنها تهدید گیاه آلوورا آب و هوای سرد است که با کمی تحقیق می توانید بدون مشکل کشت کنید. این کسب وکار در دسته بندی کسب وکارهایی با ریسک بسیار پایین قرار می گیرد.

مجموعه ای از متخصصان و کارآفرینان این حوزه در« کلینیک مشاوره » سامانه «میدون» ، آماده مشاوره در جهت حل مشکلات شما هستند .

کسب و کار کشت آلوئه ورا به 20 میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز دارد که بعد از 9 ماه با نرخ 131 درصد سود سرمایه اولیه شما به طور کامل بر می گردد. ریسک این کار بسیار پایین است و از بازار صادراتی خوبی هم نیز برخوردار است. این گیاه با آب وهوای گرم خشک سازگاری دارد و هیچ مقاومتی در برابر هوای سرد از خود نشان نمی دهد.

در بخش «دوره های آموزشی» سامانه  «میدون»؛ دوره آموزشی کاشت آلوئه ورا موجود است که با مطالعه آن دید بهتری نسبت به این کسب وکار به دست آورید.

پست های مرتبط

نظرات (3)

avatar

الهام اولیائی

شنبه 11 بهمن 1399

سلام زمینی داریم که حدود ۳۰۰ متر است که در منطقه کازرون قرار داره و بدون آب ولی میشه اونجا آبیاری کرد خواستم بدونم برای کاشت گیاه آلوورا مناسب هست

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
شنبه 11 بهمن 1399

سلام دوست عزیز

با میدون تماس بگیرید و با واحد مشاوره صحبت کنید تا همکارانم راهنمایی تون کنن. 

avatar

محمد

چهارشنبه 17 دی 1399

سلام، دوستان یک زمین داریم بهمراه آب در منطقه جنوب فارس طرف لامرد میخواستم اگر کسی هست که دانش این کار رو داشته باشه و سرمایه هم بتونه همکاری کنه بصورت درصدی باهم کار کنیم مساحت زمین:حدود 7 هکتار وضعیت آب : کنار زمین رود خانه هست و چاه و تلمبه هم هست. دمای محل در زمستان(امروز ۹۹/۱۰/۱۶): ۱۷درجه ممنون میشم اگر شرایط رو دارید تماس بگیرید 09170451107

avatar

مجتبی رضایی

پنجشنبه 6 آذر 1399

بنده ۸۰۰متر زمین دارم میخوام گلخانه آلونه تورا احداث کنم از شما راهنمایی میخوام با تشکر از سایت میدون

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 6 آذر 1399

سلام دوست عزیز

در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید تا همکارانم باهاتون ارتباط بگیرن و راهنمایی تون کنن.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi