بز سانن، با 10 برابر شیر نسبت به رقبا

 


تمام نژاد های بز در ایران، سالانه 150 کیلو شیر تولید می کنند ولی بز سانن 10 برابر این میزان تولید شیر دارد. کسب و کاری از جنس لبنیات و سودآور

به گزارش «میدون»؛ پرورش بز سانن نسبت به گونه های دیگر بز در ایران توجیه اقتصادی بهتری دارد. سانن ها 10 برابر گونه های دیگر بز شیر تولید می کنند،  به آب و هوای محیط سازگار می شوند و در برابر بیماری ها مقاوم هستند.

یکی از سالم ترین و مفید ترین نوشیدنی هایی که برای کودکان تجویز می کنند، شیر است. با اعلام سازمان بهداشت جهانی هر ایرانی روزی 200 گرم شیر می نوشد.  بزرگ ترین کشور تولید کننده شیر و در جهان آمریکا است که راه را برای ورود کشور های دیگر به بازار صادرات بسته است ولی شیر در بازار های داخلی ایران نیزفروش خوبی دارد

توضیحاتی درباره بز سانن

اولین زیستگاه این بز سانن در کوه های کشور سوئیس و در روستای سانن بوده است که به دلیل شیر دهی زیاد نسبت به دیگر نژاد های بز، به کل جهان صادر شد. دوره شیر دهی آن 290 تا 360 روزه است که روزانه 3تا 8 لیتر شیر تولید می کند. یکی دیگر از خصوصیات  بز سانن، خاصیت دوقلو زایی است. تقریبا 85 درصد بز سانن متولد شده دوقلو هستند. اولین بز سانن در سال 1344 در هدف آمیخته گری با بز های بومی وارد ایران شده است.

سرمایه اولیه و سود این کار چه قدر است؟

در مقیاس 52 راس بز سانن، به 730 میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز دارید که صرف آماده کردن محل مناسب، تهیه غذا و خرید بز ها می شود. قیمت های بز سانن نر که  برای پرورش لازم است  حدودا 5تا 6 میلیون تومان و بز سانن ماده برای شیر دهی حدودا 3 تا 4 میلیون تومان برای شما آب می خورد.  برای شروع به 52 راس  بز نیاز دارید. با توجه به قیمت روز شیرکه  حدودا 2200 تومان است ،  بعد از 3  سال  با سود 18 درصد سرمایه خود را بازگردانی خواهید کرد.

آب هوای مناسب برای پرورش بز سانن

برخی از دامداران بر این باورند که به دلیل حضور اولیه این بز ها در آب هوای سرد و کوهستانی اروپا، آب هوای مناسب برای پرورش بز سانن سرد کوهستانی است ولی سخت در اشتباه هستند. این آب هوا برای اولین نژاد های سانن است که با آمیخته گری سانن ها با  بز های بومی این خاصیت از بین رفته است. آب هوایی معتدل با درصد مرطوبت معمولی ، بهترین آب و هوا برای پرورش این نژاد از بز است.استان یزد در پرورش بز سانن و تولید شیر این بز بسیار فعال است.

ریسک ها و خطرات

تمام کسب و کار های مربوط به صنایع دامداری از ریسک بالایی برخوردار هستند. دلیل بالا بودن این ریسک، وجود بیماری بین دام ها و کم شدن کیفیت محصول تولیدی است. بز های سانن از خود مقاومت بالایی در برابر بیماری ها نشان داده اند ولی این امر نباید باعث از بین رفتن هوشیاری شما بشود. تمامی کسب و کار های مربوط به صنایع دامداری، نیازمند هوشیاری با سطح بالا هستند تا از بیماری دام ها، بی کیفیت شدن محصولات  و مرگ میر دام ها جلوگیری کنند. اگر زمینه کسب و کار پرورش بز سانن به مشکلی بر خوردید، مجموعه ای از متخصصان و کارآفرینان این حوزه در کلینیک مشاوره میدون آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند.

جمع بندی نهایی

کسب و کار پرورش بز سانن به 730 میلیون تومان سرمایه اولیه در مقیاس 52 راس نیاز دارد که با درصد سود 18 درصد، سرمایه اولیه شما بعد از 3 سال بر میگردد. بزهای سانن نیاز به آب هوای معتدل سازگار هستند. این کسب وکار از ریسک بالایی برخوردار است که کمک افراد متخصص میتوانید از این مشکلات سر بلند بیرون بیایید.

دوره های آموزشی کامل و جامعی در سامانه «میدون»،ارائه شده است که با مطالعه آنها، با شرایط ، ملزومات و امکانات لازم آشنا می شوید و دید بهتری نسبت به این کسب و کار پیدا می کنید.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi