کبک،پرنده ای ظریف اما مقاوم

 


کبک پرنده ای با مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی ولی در عین حال پرورش سودآور آن نیازمند دانش کامل و تجربه کافی است.

به گزارش «میدون» ، کبک پرنده‌ای مقاوم است که با شرایط محیط سازگاری پیدا می‌کند ولی هیچ مقاومتی دربرابر آلودگی‌های محیطی از خود نشان نمی‌دهد و باعث مرگ و میر آن‌ها می‌شود. محصولاتی که از کبک به دست می‌آید، گوشت و تخم آن است. تخم کبک به دلیل بالا بودن ارزش غذایی از بازار مصرفی با تقاضای بالا بهره می‌برد.

توضیحاتی درباره کسب و کار پرورش کبک

برای شروع کسب و کار پرورش کبک در زمین 200 متر مکعبی، شما نیاز به 80 میلیون تومان سرمایه اولیه دارید که در مقیاس 1000 مولد، ماهانه 3 میلیون تومان درآمد خواهید داشت. گوشت کبک در بازار هر 1 کیلو گرم به قیمت 36 هزار تومان و تخم کبک نیز در جعبه‌های 6 تایی به قیمت 6800 تومان به فروش می‌رسند.

بازار مصرفی داخلی استان‌های تهران، یزد، اصفهان و ... در تولید  گوشت کبک  فعال و در زمینه صادرات استان‌های مرزی دارای مزیت هستند. به جز صادرات به عراق ، افغانستان، کویت، ارمنستان و آذربایجان، محصولات کبک در ایران هم فروش خوبی دارند و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و عرضه کننده پروتئین، مشتری دست به نقد محصولات شما هستند.

برای دریافت مجوزهای لازم کسب و کار پرورش کبک، باید دوره‌ای غیر حضوری  این کسب و کار بگذرانید و از سازمان محیط زیست، جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور مجوزهای لازم را دریافت کنید.

نکاتی که هنگام شروع کسب و کار پرورش کبک باید به آن توجه کنید:

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های کسب و کار که  به شدت روی موفقیت شما تاثیر خواهد داشت، جوجه‌کشی است. هرچه این مرحله بدون مشکل و با دقت بیشتری انجام شود تعداد و کیفیت جوجه‌های به دست آمده بهتر است و در نتیجه سوددهی شما بیشتر خواهد بود.

یکی دیگر از عوامل مهم در پرورش کبک، محل مناسب است. محل مناسب برای این کسب و کار باید از تهویه مناسب هوا، عایق حرارتی، دسترسی آسان برای خروج مواد زائد و نور مناسب بهره‌مند باشد تا کبک‌ها در محیط سازگار رشد و تکامل پیدا کنند.

ریسک‌ها و خطرات کسب و کار پرورش کبک

کسب و کار پرورش کبک از سود بالایی برخوردار است اما این سود در گروی دقت و ظرافت عمل شما می‌باشد. از خطراتی که تمام کارآفرینان این حوزه را تهدید می‌کند، بیماری است.

بیماری یکی از بزرگترین ریسک‌های این کسب و کار است یعنی یک بیماری واگیر دار ساده می‌تواند تمام سرمایه شما را از بین ببرد. این بیماری شاید باعث از بین رفتن کبک نشود ولی در گوشت و تخم آن نفوذ می‌کند و عملاً کبک را بی‌فایده می‌کند. شما می‌توانید با مشورت از کارآفرینان و متخصصان این حوزه از آن بگذرید.
مجموعه از متخصصین و مشاوران این حوزه در «کلینیک مشاوره‌ای میدون» آماده پاسخ‌گویی به سوالات و نگرانی‌های شما هستند.

پرورش کبک

برگ برنده کسب و کار

شرط بقای هر کسب و کار در عرضه کالا یا خدمات به مشتری است پس برگ برنده هر کسب و کار موفق، بازاریابی فعال و پویا است. یکی از مزیت‌های بازاریابی فعال رهایی از هزینه‌های سنگین انبارداری است. محصولات کبک بازار مصرفی داخلی و خارجی مناسبی دارند، ولی نباید از بازاریابی غافل شد.

جمع‌بندی

کسب و کار پرورش کبک در دوره زمانی 6 ماه قابل انجام است و در مقیاس 200متر مکعب به 80 میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز دارد و درماه 3 میلیون تومان سوددهی خواهد داشت. ریسک این کار متوسط بوده و با 1 تا  3 نفر قابل انجام است. یادگیری صحیح و اصولی پرورش کبک نیازمند دسترسی به منابع غنی و ارتباط با کارآفرینان موفق این حوزه دارد که سامانه «میدون»، کسب اطلاعات و دانش لازم برای پرورش کبک را از طریق «دوره‌های آموزشی» و ارتباط با کارآفرینان و مشاوران متخصص را با «کلینیک مشاوره »برای شما فراهم کرده است.

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

فائزه عباسی

یکشنبه 25 اسفند 1398

در مورد بازار پرنده های زینتی سوال دارم. میخوام بدونم روش ها و بازار های هدف این کسب و کار چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 22 خرداد 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi