درخت پالونیا؛ لوبیا سحرآمیز این روزها

 


درخت پالونیا علاوه بر صنعت چوب ، به علت زیبایی ، سریع الرشد بودن و جذب آلاینده های هوا در جنگل کاری سریع و توسعه فضای سبز شهر مناسب است.

به گزارش «میدون»، میزان چوب دهی درخت پالونیا درهرهکتار،  با توجه به غنی بودن خاک و شیوه درست نگهداری ،سالانه چیزی بین ۲۰ تا ۵۵ متر مکعب می باشد.

به همت و تلاش «میدون»، جامع ترین سامانه راه اندازی کسب و کار های کوچک و کارآفرینی، شماری از فرصت های شغلی و کسب و کار های پردرآمد از شبکه های مختلف سیما به مردم معرفی می شود. یکی از این کسب و کارها با سودآوری بالا، کاشت درخت پالونیا است.

درخت پالونیا به دلیل تحمل بالا به گرما ،خشکی وعدم حساسیت به انواع خاک ،کسب و کار کاشت درخت پالونیا را تبدیل به یک فرصت سودآور در تجارت جهانی کرده است.رشد درخت پالونیا بسیار سریع است و در طی سه هفته از شروع کاشت به اندازه یک وجب رشد می کند. این درخت در سن 5 سالگی به بلوغ رسیده و چوب آن قابل بهره برداری و استفاده است.

 نرمی و فرم پذیری چوپ درخت پالونیا ،گزینه مناسبی در صنایع مبلمان سازی است.از چوپ درخت پالونیا علاوه بر تولید مبلمان در درب و پنجره، ساخت آلات موسیقی،روکش سازی، تخته های چند لایه، خمیرکاغذ، ساخت جعبه و کانتینرهای چوبی استفاده می شود.

گرده زایی و شهدزایی بالای شکوفه های درخت پالونیا ،تغذیه ی مناسب برای زنبورعسل و مواد معدنی موجود در برگ بزرگ این درخت تقویت کننده ی خاک (خاک برگ و کود سبز) و تغذیه دام می باشد همچینین در مصارف دارویی تأثیرات مثبتی بر روی کبد، کلیه و کیسه صفرا دارند.

درخت پالونیا با شرایط اقلیمی و خاکی گوناگون سازگار است. در کاشت درخت پالونیا استانهایی مانند فارس، اصفهان، مازندران، گیلان، گلستان، خراسان شمالی شروع به فعالیت کردند.

خرید نهال پالونیا برای هر هکتار، مبلغی حدود ۲۳ میلیون تومان هزینه دارد و حدود ۱۰۰ میلیون تومان سودآوری دارد. هر نهال براساس نوع و سن نهال بین ۲۰ هزار تا ۸۰ هزار تومان خرید و فروش می شود.

برای کسانی که دنبال کسب درآمد و کارآفرینی هستند، کاشت درخت پالونیا می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.امابرای شروع باید از دوره های آموزشی کاشت درخت پالونیا استفاده کنند واز تمامی باید ها و نباید های این کسب وکار آگاه باشند.

حمیدرضا کاویانی ،حسن سلطان لو و نوروز علی حسن عباسی... کارآفرینان موفق و مشاوران متخصصی در بخش مشاوره کسب و کار کاشت درخت پالونیا فعال اند که می توانند شما را در راه اندازی کسب و کار راهنمایی کنند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi