تولید فرش نمونه بارز اقتصاد مقاومتی

 


بافندگی فرش با سرمایه کم و بدون نیاز به مدرک ، یک شغل امن و پردرآمدی را در محیطی سالم برای تمام افراد بویژه دختران و زنان ایجاد می کند.

  به گزارش«میدون»، در سال گذشته بیش از 350 میلیون دلار فرش ایرانی به کشورهای دیگر صادر شده است.فرش دستباف ایرانی با سابقه چندین هزار ساله از ارزش هنری، اقتصادی و تجاری والایی برخوردار است.

  به همت و تلاش «میدون»، جامع ترین سامانه راه اندازی کسب و کار های کوچک و کارآفرینی، شماری از فرصت های شغلی و کسب و کار های پردرآمد از شبکه های مختلف سیما به مردم معرفی می شود. یکی از این کسب و کارها با سودآوری بالا، تولید فرش است.

این کسب و کار را می توان در فضای کوچک حتی منزل و با سرمایه اولیه کم راه اندازی کرد و نیازی به مدرک و تکنولوژی خاصی نیست. قالی بافی یکی از مشاغل خانگی پردرآمدی که تسهیلات خوبی به آن تعلق می گیرد.

سرمایه اولیه برای شروع کسب وکار تولید فرش به اندازه فرش بستگی دارد اما عموما از یک میلیون تا 10 میلیون می باشد. و سودخالص برای هر فرش 800 هزار تومان تا 8 میلیون می باشد. فرش های ابریشمی را تا 30 میلیون هم فروخته می شود.

کشورهای آلمان، آمریکا، ایتالیا، امارات متحده عربی، ژاپن، کانادا و فرانسه مهمترین بازارهای صادراتی فرش دستباف ایرانی هستند. تبریز ، کرمان ، مشهد ، اصفهان ، یزد و قم ... شهرهایی که در کسب و کار تولید فرش بسیار فعال اند .

هر فردی (معمولا خانم ها) که وارد این کسب و کار شود، در طول 2 هفته کلیه نکات آموزشی درباره بافت فرش یاد می گیرند و از هفته سوم می تواند فرش ببافد و 2 ماه بعد درآمد کسب کنند.

پس از گذراندن دوره های آموزشی آشنایی با فرش و بافتن فرش لازم است تا مشتری و عوامل مؤثر در بافت فرش را بدانید. کارآفرینان موفق ومشاوران متخصصی چون احمد زارع ،فروغ اسماعیلی ،عبدالحسین قاسم نژاد... که در مشاوره کسب و کار تولید فرش فعال اند، می توانند شما را در راه اندازی کسب و کار مشاوره و راهنمایی کنند.

انتهای پیام/

 

پست های مرتبط

نظرات (2)

avatar

زهره سادات مصطفوی

ﺳﻪشنبه 29 مهر 1399

من تولید دارم اما در حد نمونه اما نمی توانم بازار کار را از کجا و چه جور شروع کنم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
ﺳﻪشنبه 29 مهر 1399

سلام دوست عزیز

در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید تا همکارانم باهاتون ارتباط بگیرن و راهنمایی تون کنن.

avatar

چهارشنبه 6 فروردین 1399

با سلام لطفا تلفن عزیزانی که در حوزه فرش کار میکنن بدین تا مشکل ماهم حل بشه

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 22 خرداد 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi