کسب و کار تولید نشاء تجارتی سبز و موفقیت آمیز

 


تولید مکانیزه نشاء سبزی و صیفی از ضروریات کشاورزی و باغبانی نوین امروزه که موجب کاهش مصرف آب و هزینه های دیگر در تولید و کاشت خواهد شد.

به گزارش «میدون»،در کشاورزي و باغبانی نوین امروز، کسب وکارتوليد نشاء سبزی و صیفی به عنوان کسب و کاری بسیار تخصصی، اشتغالزا و پر درآمد مطرح شده است.

به همت و تلاش «میدون»، جامع ترین سامانه راه اندازی کسب و کار های کوچک و کارآفرینی، شماری از فرصت های شغلی و کسب و کار های پردرآمد از شبکه های مختلف سیما به مردم معرفی می شود. یکی از این کسب و کارها با سودآوری بالا، تولید نشاء است.

تولید نشاء در واقع به فرایند تولید تعداد مشخص ازگیاهچه کوچک در محیط کاملا کنترل شده گفته می شود. این گیاهچه تا زمانی که قابلیت انتقال به زمین اصلی را داشته باشد در گلخانه نگهداری می شود.

در کشور ما با توجه به افزایش روزافزون سطح زیر کشت محصولات مختلف سبزي و صيفی ، افزایش قيمت بذر و محدودیت منابع آبی توجه به تولید بذر و نشاء اهميت فراوانی پیدا کرده است.

استفاده از توليد نشاء مزایاي فراوانی درکشاورزی و باغبانی نظير: مصرف بذر کمتر، زودرسی محصول، مدریت بهتر آبیاری ، کنترل بهتر شرایط محيطی در مراحل مختلف توليد، پیشگیری از آفات و بيماریها و امکان انتخاب گياهان قوي و سالم توسط کشاورزان وباغبانان جهت کاشت ... می باشد.

با وجود مشکلات کمبود آب وافزایش هزینه ها، سرمایه‌گذاری در تولید نشاء برای هم فرد سرمایه گذار و هم اقتصاد و سلامت جامعه بسیار تاثیر گذار است. سرمایه اولیه بدون احتساب هزینه های زمین و ساخت و ساز، 60 میلیون تومن است وسود خالص از تولید نشاء در کمتراز  2 ماه 15 الی 20 میلیون تومان می باشد.

سیستم گلخانه ای تولید نشاء بسیار معروف و موفقیت آمیز است زیرا زودرسی این سیستم نسبت به نشاء های فضای آزاد بالا می باشد. احداث گلخونه در شهر شیراز ، مشهد ، کرمان و اصفهان ... در هوای خشک و معتدل کاربرد بیشتری دارد . 

مشاوره تخصصی کسب وکار «میدون» ، با درنظر گرفتن منطقه جغرافیایی زمین کشت و همچنین کشش بازار ، شما را در انتخاب بذرونشاء مناسب و راه اندازی کسب و کار تولید نشاء راهنمایی می کند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi