رمز و رازهای ثروتمند شدن یک کارآفرین جوان


این روزها در کشور عزیزمان ایران هر روز خبرهایی از جوانانی شنیده می شود که به مدد نیروی علم، خلاقیت و پشتکار توانسته اند، مسیر موفقیت را در این سنگلاخ مشکلات طی کنند.


به گزارش «میدون»،  وحید قاسمی یکی از همین جوان هاست. جوان ساده و صمیمی لرستانی که حالا بعد از 6 سال تلاش بی وقفه شبانه روزی علاوه بر آنکه خود توانسته است به اهداف خود و کسب درآمد برسد، با عرضه آموزشهای مختلف در اشتغالزایی  افراد زیادی نقش دارد.

موفقیت را هر چه تعریف کنیم، چه کسب درآمد، چه رسیدن به قله های دانش و... به هر حال یک چیز مسلم است و آن اینکه رویای رسیدن یک شبه به اهداف، سرابی بیش نیست. وحید، از آن دست جوانانی بود که با همین تفکر وقتی که هنوز بسیار جوان بود کار خود را شروع کرد. وحید قاسمی تحصیلکرده بود، اهل دانش بود، او حتی اختراع داشت و البته متاسفانه با برخوردهای خوبی نسبت به اختراعش مواجه نشده بود، اما هیچگاه نا امید نشد. او هیچگاه کار را عار ندانست، هر کاری که از دستش بر می آمد از کارگری گرفته تا بازاریابی بیمه و تدریس و... همه را امتحان کرد. اما اینها هیچ کدام نتوانست عطش فراوان او را برای دست یابی به قله موفقیتی که به دنبالش بود سیراب کند.

خودش میگوید داستان تحول زندگی اش خیلی اتفاقی و غیر منتظره بود. وی از آنجا که در زمینه زبان انگلیسی فعالیت میکرد، یک کانال آموزش زبان در تلگرام برای خود ایجاد کرده بود. در همین زمان او در یک گروه تلگرامی که اعضای آن همگی مدیران کانالهای مرتبط با زبان بودند و تبلیغات یکدیگر را تبادل میکردند عضو بود. طبعا حضور در این گروه وظایفی را برای اعضا به دنبال داشت. وحید خود تعریف میکند که « در بین اعضای این گروه یک خانم مسنی بود که آموزشگاه زبان داشت ولی فرصت نمیکرد کارهایش را در تلگرام انجام دهد. او از من خواست که در قبال دریافت مبلغ 60 هزار تومان در هفته، کارهای او را هم در فضای مجازی انجام دهم. من هم که از این درآمد خوشحال شده بودم، پذیرفتم و بدون هیچ کم و کاستی کار را انجام میدادم» اوضاع همین طور پیش میرود و کار با کیفیت وحید سبب میشود تا آن خانم از او بخواهد با انجام کار بیشتر مبلغ بیشتری هم دریافت کند و....

این داستان، سرآغاز جرقه این فکر در ذهن وحید قاسمی بود که پس میشود در فضای مجازی فعالیت کرد ودرآمد حلال و قانونی اینترنتی به دست آورد. از همین جا بود که او تصمیم گرفت تا خودش برای خودش کسب و کاری اینترنتی راه بیاندازد. ایده او ایجاد یک مجموعه بزرگ بود که بتواند به افراد حقیقی و حقوقی مختلف خدمات تبلیغات اینترنتی در شبکه های اجتماعی را ارائه دهد. برای این هدف، او شبانه روز کار میکند. با افراد مختلف ارتباط میگیرد و کم کم شبکه ای بزرگ از برترین صفحات و کانالهای مجازی که خدمات تبلیغات ارائه میکردند به عنوان سرمایه انسانی و کاری وحید قاسمی ایجاد میشود. حالا دیگر او برای خود صاحب کسب و کاری مستقل شده بود. کسب و کاری که البته بدون زحمت و یک شبه به دست نیامده بود.

او تعریف میکند، «چند سال پیش وقتی در سفری به خوزستان ماشینمان چپ کرد، من وقتی از ماشین بیرون آمدم با آنکه زخمی بودم دنبال موبایل خودم میگشتم و دوستانم همه از این رفتار متعجب بودند، چرا که آنها نمیدانستند من به افراد زیادی متعهد بودم و برای این اعتبار چندین سال زحمت کشیده بودم و حتی چند دقیقه تاخیر میتوانست باعث لطمه به من شود».

قاسمی بعد از این مرحله و توسعه کسب و کار اینترنتی خود دو کار مهم را پی گرفت. یکی آنکه او آموزشهایی را در زمینه چگونکی کسب درآمد از اینترنت طراحی کرد و با شرایطی ویژه در اختیار افراد علاقه مند قرار داد و دیگر آنکه اقدام به تاسیس شرکت VQS کرد تا از این طریق بتواند توسعه فعالیتهای خود در بستری حقوقی و قانونی در حوزه تجارت الکترونیک ادامه دهد.

او در پایان میگوید «امروز من خودم را هم در زمینه مالی و هم معنوی فردی ثروتمند میدانم. من از خانواده ای کشاورز در روستا اکنون به یک وضعیت ایده آل رسیده ام. من رمز رسیدن به این کسب درآمد و ثروت و همچنین داشتن اعتبار و آبرو در نزد مخاطبان را اول توکل به خدا و پس از آن پشتکار و ناامید نشدن می دانم».

انتهای پیام/

پست های مرتبط

نظرات (2)

avatar

خداداد

جمعه 26 اردیبهشت 1399

لطفا به منم کمک کنید تا درآمد کسب کنم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
دوشنبه 19 خرداد 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست مشاوره ثبت کنید.

avatar

سیدمحمدرضا

ﺳﻪشنبه 24 دی 1398

ایشون عالین واقعا عالین مثل ایشون کمتر کسی پیدا میشه

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi