پرورش بز سانن ؛ یک کسب و کار ثروت آفرین

 


تجارت شیر، فراورده های لبنی ، گوشت ، پوست ، کرک و شاخ بزهای سانن در چند سال اخیر به علت درآمد بالا و کسب و کار زودبازده ،بسیار مورد توجه ایران و کشور های دیگر قرار گرفته است.

به همت و تلاش سامانه میدون، جامع ترین سامانه راه اندازی کسب و کار های کوچک و کارآفرینی، شماری از فرصت های شغلی و کسب و کار های پردرآمد از شبکه های مختلف سیما به مردم معرفی می شود .یکی از این کسب و کارهای ثروت آفرین و سودآوری بالا، پرورش بز سانن است.

از معروفیت های پرورش بز سانن؛ تولید شیر بز سانن نسبت به بز های معلومی و بومی چند برابر می باشد.بز سانن روزی حداقل پنج کیلوگرم(3 الی 8 لیتر) شیر تولید میکند وهرکیلوگرم آن به قیمت 2500 تا 3500  به فروش می رسد.

به جز تولید شیر ؛ فراورده های لبنی ،گوشت ، مو ، پوست ، کرک و شاخ آن نیز سود آور و مشتری داخل و خارج از کشور را دارد.

تولید مثل و باروری بز سانن بالا است و می تواند در سال 2 بار بزغاله به دنیا بیاورد. میزان دوقلو بودن بزغاله ها در زمان باروری بز سانن نسبت به بزهای معمولی و بومی بسیار بالا می باشد و هر بزغاله هم بعد از 8 ماهگی آماده باروری می باشد.

پرورش بز سانن به جز مناطق کویری در بسیاری از نقاط ایران امکان پذیر است. چون بز های سانن تحمل آفتاب شدید راندارند و عاشق سایه اند. استان یزد در نگه داری ، پرورش و تکثیر بزهای سانن بسیار فعال است.فضای مورد نیاز برای 15 راس بز سانن ، حداقل 50 متر لازم می باشد.

 آینده سرمایه گذاری و مشارکت درطرح پرورش بز سانن با توجه به ویژگی های ژنتیکی بز سانن، تولید مثل بالا ،مقاوم دربرابر بیماری ها و سازگاری با شرایط آب و هوایی کشور، به افزایش سطح تولید دامداران و سود اقتصادی سرمایه گذاران رقم می خورد.

افراد متخصص و موفقی چون پرویزعزیزی ،رضا زندشانقی و مهدی جمالی ... که در مشاوره کسب و کار پرورش بز سانن فعال اند، می توانند شما را در این کسب و کار راهنمایی کنند.

پست های مرتبط

نظرات (2)

avatar

جمشید شریفی

ﺳﻪشنبه 31 تیر 1399

آیا با سه راس بز می شود شروع کرد

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
یکشنبه 13 مهر 1399

سلام دوست عزیز

در قسمت کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید تا همکارانم باهاتون ارتباط بگیرن و راهنمایی تون کنن.

avatar

نظر بند مثبت هس به کاراتون

دوشنبه 22 اردیبهشت 1399

میخواستم بدونم چطور برای خرید بز یا بزغاله شیری اقدام کنیم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
ﺳﻪشنبه 20 خرداد 1399

سلام. با میدون تماس بگیرید و با داخلی 104 صحبت کنید.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi