الزامات اجرای طرح مشاغل خانگی

 


توسعه کسب و کار خانگی می تواند زمینه ساز تحول بزرگ اقتصادی با شیبی کم و به صورت تدریجی در جامعه امروز باشد.ارائه تسهیلات به و هدایت متقاضیان مشاغل خانگی می تواند تا حد زیادی به این مهم کمک کند.

یکی از راهکارهایی که دولت از طریق آن می‌تواند هم زمینه توسعه کسب و کار خرد را فراهم، هم دامنه‌های رشد بیکاری را مهار کند و هم در رشد اقتصادی جامعه تاثیرگذار باشد، توسعه کسب و کار خانگی است که به اعتقاد رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی باید در دستور کار عملیاتی شدن قرار بگیرد.

مهناز امامدادی در این زمینه گفت: شناسایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی، اشخاص حقوقی و حقیقی در حوزه آموزش، اصلی‌ترین مرحله تعریف شده بوده که می‌تواند در فرآیند توسعه مشاغل خانگی تاثیرگذار باشد.

به گزارش میدون به نقل از ایسنا، «مهناز امامدادی‌طارمی» با اشاره به اینکه این طرح توجه به مشاغل خرد و کوچک در دستور کار بسیاری از کشورها قرار گرفت، اظهار کرد: در کشور ما این طرح از سال 89 جنبه رسمی به خود گرفت و در سال 92 ستاد مشاغل خانگی در هیات وزیران پیگیری و دبیرخانه این ستاد راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه ضرورت توانمندسازی، ارائه مشاوره برای متقاضیان در ابتدا نیازسنجی شده است، افزود: مطالعات میدانی، مطالعات تطبیقی، بازدید از پروژه‌ها و اعتبارسنجی صورت گرفته بر ضرورت بازنگری و ایجاد یک‌سری تغییرات در مقوله مشاغل خانگی مورد تاکید قرار گرفت.  امامدادی‌طارمی گفت: شناسایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی، اشخاص حقوقی و حقیقی در حوزه آموزش، اصلی‌ترین مرحله تعریف شده بوده که می‌تواند در فرآیند توسعه مشاغل خانگی تاثیرگذار باشد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi