کارآفرینی با هنر نقاشی روی پارچه

 


دهیار روستای علی عرب چادگان گفت: کارآفرینی هنر نقاشی روی پارچه وسیله کمک به تولیدات خانگی و اقتصاد خانواده در روستای علی عرب شده است.

آسیه مرادی اظهار کرد: نقاشی روی پارچه رشته جدید هنری و از مشاغل خانگی است که شاید بتوان گفت جایگزین همان گلدوزی است که گذشتگان انجام می‌داده‌اند؛ این هنر در واقع یک روش بهینه‌سازی شال، کفش و هر لباس دیگری است.

وی افزود: از مزایای این کار زودبازده‌ بودن آن است، به این صورت که زمان تقریبی آماده شدن یک کار تا تثبیت رنگ حدود 3 روز طول می‌کشد و برای کسانی که صبر و حوصله زیادی ندارند بسیار مناسب است، ضمن اینکه یک نوع خوداشتغالی به‌ حساب می‌آید و یک روش کمک به اقتصاد خانواده است.

دهیار روستای علی عرب چادگان عنوان کرد: هنر نقاشی پارچه هنر بازی با رنگ‌ها و طرح‌هاست و به ما کمک می‌کند که با یک‌تکه پارچه و یکسری وسایل اولیه نقاشی یک کوسن رومیزی و یا یک پرده جدید خلق کنیم.

وی اظهار داشت: نقاشی روی پارچه دامنه وسیعی را شامل می‌شود که با ظاهری متفاوت می‌توان به 2 شاخه اصلی رنگ‌های رقیق و اکرولیک تقسیم کرد که هر یک از این شاخه‌ها شامل رشته‌ها و بخش‌های زیادی است که می‌توان آن‌ها را در یکدیگر ادغام و ظاهر پارچه را دگرگون کرد و هنری جاودانه و جادویی به وجود آورد.

مرادی ضمن درخواست حمایت بیشتر مسؤولان در این حوزه گفت: با توجه به اهمیت خوداشتغالی در روستاها و آماده‌سازی بستر مناسب برای گسترش این‌گونه هنرها با توجه به تمهیدات و هدف‌گذاری که توسط بخشدار مرکزی در بودجه سال آینده اندیشیده شده، امیدوار هستیم بتوانیم در حوزه بانوان و اشتغال آنان در خانه و خانواده با توجه به توانمندی که وجود دارد گام‌های مؤثری بیش‌ازپیش برداشته شود.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi