دوره ی آموزشی کشت عدس در سایت میدون بارگذاری شد

 


حبوبات نقش مهمی در تامین نیاز بشر داشته و مکمل غذایی طبیعی و خوبی برای غلات محسوب می‌شوند. راه اندازی کسب و کار از طریق کشت حبوبات علاوه بر مرتفع نمودن نیازهای معیشتی، می تواند به رفع نیازهای جامعه هم کمک شایانی کند.

یکی از نیاز های اساسی یا شاید مهم ترین نیاز اولیه افراد برای گذران زندگی، نیاز خوراک است. چشم پوشی از این نیاز اجتناب پذیر است و همیشه همه ی افراد در جهت رفع این نیاز اولیه و بسیار مهم در تلاش اند.
مقوله ی مرتفع نمودن این نیاز خاص، همواره به شکل یک کسب و کار برای برخی صورت یافته است که ارتزاق بخش عمده ای از مردم را عهده دارند.
حبوبات نقش مهمی در تامین نیاز بشر داشته و مکمل غذایی طبیعی و خوبی برای غلات محسوب می‌شوند.

چرا کشت عدس؟
عدس هم یکی از حبوبات و از خوراکی های مقوی دارای پروتئین محسوب می شود که خوشبختانه کاشت و نگهداری از آن نیز برای کشاورزان و باغبانان آسان می باشد.
عدس، با کاشت بذر یا همان عدس خشک، در یک ظرف یا محوطه باغ و تامین آب و نور خورشید به مقدار کافی پس از ۱۰۰ روز قابل برداشت می باشد.
این سرعت در باردهی عدس موجب مقرون به صرفه بودن کشت آن در قیاس با دیگر حبوبات می شود.
عدس به لحاظ آب و هوایی گیاه سازگاریست و مشکل عمده ای در کاشت، داشت و برداشت آن وجود نخواهد داشت.
این گیاه که نقش مهمی در خوراک ایرانیان به ویژه غذاهای سنتی ایفا می کند، همواره در کشور از بازار خوبی برخوردار است. حبوبات به دلیل غنی بودن از مواد معدنی و پروتئینی، جایگزین مناسبی برای مصرف گوشت، خصوصا گوشت قرمز باشد.
کشت این گیاه ارزشمند مستلزم آموزش هایی است که با فراگیری آن می توان موجب راه اندازی کسب و کار و اشتغال زایی در سطح دلخواه شد.


دوره ی آموزشی کشت عدس در سایت میدون بارگذاری شد
در این دوره آموزشی، از شروع کار و کشت، تا برداشت محصول و نحوه فروش و بازاریابی برای علاقه مندان تدوین و گردآوری شده است. محتوای آموزشی دوره ی کشت عدس مشتمل بر جزییاتی مانند آشنایی کلی با مباحث دوره کشت، مکان یابی، ملزومات، برنامه ربزی مالی و بازار و ... می باشد.
از نکات مهم این دوره، می توان به آمایش سرزمینی صورت گرفته در آن اشاره کرد.
چراکه طبق نظر کارشناسان برخی از نقاط جغرافیایی کشور در قیاس با دیگر مناطق از استعداد بیشتری جهت کشت و بهره برداری عدس برخوردارند.
ضمن توضیحات کلی، مباحث عملیاتی به صورت گام به گام آموزش داده شده تا متقاضیان راه اندازی کسب و کار با مطالعه دوره از دانش کاربردی، در زمینه کشت و پرورش گیاه عدس برخوردار شوند.
در این دوره ضمن بهره مندی از دانش بازاریابی برای فروش محصول و آموزش نکاتی در رابطه با چرخه مالی در تولید، مسائل مربوط به ریسک جهت شناخت مخاطرات این کسب و کار  نیز لحاظ شده است.
محتوای این دوره آموزشی به صورت مکتوب همراه با عکس هایی از همه ی مراحل کاشت، داشت، برداشت و  انواع بذرها و شناخت فضا و محل مناسب برای کشت، در قسمت دوره های آموزشی سایت میدون قابل دسترسی است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi