دوره ی آموزشی پرورش زنبور عسل بارگذاری شد

 


پرورش زنبور عسل از حرفه هایی است که از دیرباز مردم اقصی نقاط دنیا به خصوص ایرانیان بدان اشتغال داشته اند و امرار معاش آنها در گرو محصول شفا بخش این حشره کوچک بوده است. کماکان این شغل بین مردم رواج داشته و از گزینه های مناسب برای راه اندازی کسب و کار برای علاقه مندان به این زمینه است.

عسل ایرانی به لحاظ کیفیت در شمار بهترین عسل های دنیا است. دلیل این امر اقلیم خاص و شرایط ویژه آب و هوایی کشور است. در سالیان گذشته بسیاری از روستاییان علاوه بر دامداری و کشاورزی به پرورش زنبور عسل نیز اشتغال داشتند. پرورش زنبور اگر همراه با رعایت اصول علمی صورت پذیرد، می تواند پیشه‌ای سودآور باشد.
عسل از خواص درمانی بی شماری برخوردار می باشد و همواره در تمام اعصار مورد توجه مردم و اطبا بوده است.
از خواص اعجاب انگیز آن می توان به خاصیت هایی چون درمان زخم و سوختگی، ضد سرطان، قویترین آنتی بیوتیک طبیعی، درمان سرماخوردگی و سرفه، افزایش حافظه، درمان بیخوابی و ... اشاره کرد.
زندگی این حشرات به سبک کلنی باعث شده تا پرورش دهندگان زنبور از اشتغالی پایدار بهره مند شوند چراکه میزان بالای زاد و ولد زنبورها باعث سودآوری بیشتر برای پرورش دهندگان خواهد شد.

اهمیت زنبورداری
بر خلاف افکار غالب عمومی که تصور می کنند مهمترین فایده زنبورعسل، تولیدعسل  و سایر محصولات و فراورده های مرتبط با شهد و عسل است، در واقع بالغ بر 90 درصد فواید زنبورعسل مربوط فعالیت گرده افشانی می باشد.
عدم فعالیت زنبورها و دیگر حشراتی که گرده افشانی را انجام می دهند باعث عدم باروری و نابودی تدریجی گیاهان و درختانی که برای گرده افشانی به این آنها وابسته اند می شود. به همین دلیل است که اینشتین معتقد بود انسان بدون زنبور تنها 4 سال دوام می آورد. افراد با تجربه معمولا در کنار پرورش زنبور عسل به کشاورزی و تولید محصولات زراعی می پردازند و با یک تیر 2 نشان می زنند.
زیرا با ادغام این 2 فعالیت علاوه بر تامین مواد غذایی برای زنبورها به دلیل کیفیت در گرده افشانی، به کشت و زراعتی با کیفیت و محصولی بی نظیر نیز دست خواهند یافت.

علاقه مندان به پرورش زنبور، به میدان بیایند
در زنبور داری تخصص و سرمایه اولیه از عوامل محدود کننده محسوب می شوند که با آموزش و جلب مشارکت مالی مختصر می توان بر آن مرتفع شد و راه را برای زنبورداری همه اقشار علاقه مند به راه اندازی کسب و کار از این طریق باز کرد.
 با یادگیری راه و روش زنبور داری طی یک دوره ی آموزشی، می توان از توانمندی لازم جهت راه اندازی کسب و کار برخوردار شد.
در قسمت دوره های آموزشی سایت میدون، دوره ای تحت عنوان پرورش زنبور عسل بارگذاری شده است که علاقه مندان به اشتغالزایی از این روش می توانند از آن بهره مند شوند.

ویژگی های این دوره آموزشی
در این دوره آموزشی، از صفر تا صد چگونگی راه اندازی یک مزرعه پرورش زنبور عسل با تمام جزئیات لحاظ شده است تا مخاطب از هیچ مطلبی در این حوزه غافل نماند.
مطالب مهمی نظیر شناخت انواع نژادهای زنبور عسل، مکان یابی و سازگاری های اقلیمی، تغذیه و نگهداری از زنبورها به صورت بسیار جزئی و موشکافانه بررسی شده است.
در این بسته آموزشی ضمن توضیحات کلی، مباحث عملیاتی به صورت مرحله به مرحله آموزش داده شده تا با مطالعه ی آن هیچگونه ابهامی در چگونگی فعالیت ها وجود نداشته باشد.
در این دوره ضمن بهره مندی از مهارت بازاریابی برای فروش فرآورده های عسل و آموزش نکاتی در رابطه با مراحل مدیریتی در راستای چرخه مالی کار، مسائل مربوط به ریسک جهت شناخت مخاطرات این صنعت نیز مورد توجه واقع شده است.
محتوای این دوره علاوه بر متون کاربردی، شامل فیلم ها و تصاویر آموزشی می باشد.

نظرات (1)

avatar

فریدون

یکشنبه 13 خرداد 1397

با آرزوی موفقیت , سپاس از لطفتون

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi