4 قانون زیربنایی راه اندازی استارت آپ که اغلب فراموش می شود

 


بازار، برنامه ریزی مالی، فرهنگ کار و گروه نقش تعیین کننده ای در موفقیت استارت آپ شما ایفا می کنند.

راه اندازی استارت آپ سخت است. بیشتر مردم به موفقیت های یک استارت آپ نگاه می کنند و از سال ها سختی کشیدن، تا دیروقت کار کردن، مشکلات و استرس های ناشی از آن و وضعیت به طور مدام با مشکلات مقابله کردن که یک استارت آپ با آن زندگی می کند چشم پوشی می کنند. به نظر می رسد حتی برای کارآفرینان و بنیانگذاران استارت آپ ها هم سخت است که به عقب برگردند و تلاش کنند چیزهایی که از ابتدا مهم بوده است را به یاد بیاورند.
 فوربز در مطلبی به چهار اصل مهم پرداخته که بنیانگذاران کسب وکارهای زود بازده و نوپا، زمانی که کارشان را شروع می کنند، اغلب آن را نادیده می گیرند. در ادامه خلاصه ای از توصیه های رایان فرانکل نویسنده فوربز را می خوانید.


1.نبود بازار، بی آیندگی کسب وکار
ما اغلب عاشق بعضی فناوری ها می شویم. یک نرم افزار یا سخت افزار به چشممان زیبا می آید و بعد علاقه مندیم برای اینکه یک محصول را براساس این فناوری تولید کنیم. در یک آخر هفته کاری پر شور، ما می سازیم و می سازیم و می سازیم و از ساخت این محصول هیجان زده ایم بدون اینکه به نیاز بازار به این محصول فکر کنیم و حتی 10 دقیقه وقت صرف این کنیم که ایده ما قابل اعتماد است یانه؟
اغلب کارآفرین ها بدون محاسبه ریاضی در مورد ایده شان با امید راه اندازی کسب و کار موفق خود را به آب و آتش می زنند. تولید محصولی که کسی آن را نمی خواهد یا به آن نیاز ندارد اولین دلیل شکست خوردن استارت آپ هاست. این نقص کشنده، بسیاری از استارت آپ ها را تعطیل کرده است. بهتر است ایده ها را از منظر کاربر بررسی کنیم. پاسخ به سوالی معمولی یا خلائی که در خدمات وجود دارد می تواند به یافتن ایده خوب برای استارت آپ به شما کمک کند.

2.برنامه ریزی مالی، ضرورت همیشگی
موفقیت یک استارت آپ به برنامه و استراتژی آن بستگی دارد. چه سرمایه گذار داشته باشید چه خودتان سرمایه بگذارید. فقدان برنامه ریزی مالی مناسب، یکی از دلایل اصلی است که به طور عمده در شکست استارت آپ ها نقش ایفا می کند. واقعیت این است که شروع کار با دست خالی سخت تر از چیزی است که به آن فکر می کنید. این  نبرد در زمان اجرا و راه اندازی استارت آپ ادامه دارد اما تصمیمات کوچک در مدیریت این نبرد موثر است. برای مثال استفاده از کارت های اعتباری کسب وکار، اعتماد به فناوری های قابل اطمینان به ویژه در مورد سرویس های میزبانی و سرورها هم موثر است. هر کسی می تواند کمک کند.

3.فرهنگ کار و استخدام
وقتی هنوز چهار دست و پا راه رفتن را یاد نگرفتید، ندوید. برای راه اندازی کسب و کار در فرهنگ استارت آپی به شفافیت، همدردی و پشتکار توجه کنید و تا زمانی که ضرورتی ندارد کسی را استخدام نکنید. مقرون به صرفه بودن هم در این زمینه مهم است. شرکت های بزرگی مثل فیس بوک و گوگل و... کارشان را با  خرید ناهار برای کارکنان یا احداث ساختمان کنفرانس آغاز نکردند.

4.به اندازه گروهی که استخدام می کنید قدرت دارید
روی نیروی انسانیتان سرمایه گذاری کنید، آن ها را به خوبی آموزش دهید، به آن ها به اندازه کافی اعتماد کنید و اجازه دهید خودشان کار را هدایت کنند. آخرین قسمت از توصیه های مهم این است که یک ساختمان محکم، از انسان ها و تکنولوژی بسازید. این چیزی است که در سال آینده به موفقیت استارت آپ شما کمک می کنید.  

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi