طرح ایجاد 60 هزار فرصت شغلی در حوزه صنایع‌دستی روستایی و عشایری

 


جلسه بررسی طرح ایجاد 60 هزار فرصت شغلی در حوزه صنایع‌دستی روستایی و عشایری با حضور بهمن نامور‌مطلق معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی و عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

در این نشست که به میزبانی سازمان میراث‌فرهنگی و با حضور تعدادی از مدیران کل معاونت صنایع‌دستی و وزارت کار و کار‌شناسان این دو دستگاه برگزار شد، گزارش اقدامات انجام‌شده در دو ماه نخست اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری مورد بررسی قرار گرفت.
بهمن نامور‌مطلق معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این نشست گفت: «خوشبختانه با رایزنی‌های صورت‌گرفته و حضور در جلسات کمیسیون اقتصادی دولت در جریان تصویب طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری با اعتبار یک‌و‌نیم‌میلیارد دلار، موفق به کسب دو‌ سهم 10درصدی در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری شدیم».
وی افزود: «این یک فرصت بسیار خوبی است که باید برای استفاده هرچه بهتر از این فرصت آمادگی کامل داشته باشیم و با برنامه‌ریزی کامل بتوانیم از این اعتبار تخصیص یافته به خوبی استفاده کنیم».
نامور‌مطلق تصریح کرد: «برای برنامه‌ریزی هرچه بهتر در این حوزه و استفاده مناسب از این اعتبار اختصاص یافته است، کمیته اشتغال تشکیل می‌شود که 9 نفر به‌عنوان اعضای اصلی این کمیته انتخاب شده‌اند».
او افزود: «این 9 نفر، سه منطقه بزرگ کشور را برای جذب اعتبارات و برنامه‌ریزی بهتر اجرای این طرح مدیریت می‌کنند».
معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: «این تسهیلات در مناطق روستایی با کارمزد 6درصد و در مناطق عشایری با کارمزد 4درصد به متقاضیان اختصاص خواهد یافت».
او در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مزیت‌های توسعه و ایجاد فرصت‌های شغلی در حوزه صنایع‌دستی روستایی اشاره کرد و افزود: «اگرچه کشاورزی یکی از اولویت‌های مهم در روستا‌ به‌شمار می‌رود، اما مسائلی مانند خشک‌سالی و کم‌آبی باعث شده تا روستاییان شرایط مناسبی در این بخش نداشته باشند؛ لذا باید در حوز‌ه‌هایی مانند صنایع‌دستی در روستا‌ها سرمایه‌گذاری کنیم».
نامورمطلق افزود: «صنایع‌دستی اشتغال آینده‌دار برای روستاییان و جامعه عشایری است و جزو مشاغل اصیل به‌حساب می‌آید».
راه اندازی کسب و کار و ایجاد مشاغل زودبازده برای روستاییان و عشایر از طریق حرفه ی تولید صنایع دستی، می تواند راه حل مناسبی برای حل مشکلات اشتغال آنها باشد.

 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi