اختصاص 2400 میلیارد تومان برای توسعه گردشگری و صنایع دستی روستایی

 


رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دولت با تصویب قانون حمایت از اشتغال و توسعه گردشگری و صنایع دستی روستایی، دو هزار و 400 میلیارد تومان برای رونق و کارآفرینی در روستاهای کوچک اختصاص داد.

علی اصغر مونسان در نشست خبری به مناسبت مصوبات اخیر دولت در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل این سازمان اظهار کرد: در قانون حمایت از اشتغال روستایی، 12 هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال زایی و رونق شهرها و روستاهای کوچک در نظر گرفته شده که به درآمدزایی برای مردم این مناطق منجر خواهد شد.
وی تاکید کرد: با اجرای این مصوبه در شهرهای کوچک و روستاها شاهد رشد اقتصاد و رونق روزافزون خواهیم بود.

8 هزار میلیارد ریال برای حمایت از اشتغال جوانان
معاون رئیس جمهوری از دیگر مصوبه دولت در حمایت از تولید و اشتغال خبر داد و در این باره توضیح داد: براساس آیین نامه اجرایی تبصره 14 قانون بودجه سال 96 که از این پس اجرایی می شود به سازمان برنامه و بودجه اجازه داده شد تا سقف 8 هزار میلیارد ریال بابت حمایت از تولید و اشتغال با اولویت جوانان، فارغ التحصیلان دانشگاهی، مسکن، حمل ونقل عمومی و کارآفرینی هزینه کند.

مجوز برای شهرداری ها جهت همکاری برای مرمت و بهره برداری از بناهای میراث فرهنگی
مونسان بیان داشت: بر اساس مصوبه جدید دولت و به پیشنهاد یکی از کمیسیون های کلانشهرها از این پس به شهرداری ها اجازه داده می شود که با سازمان میراث فرهنگی در زمینه مرمت و بهره برداری از بناهای میراث فرهنگی همکاری کنند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: بر این اساس، شهرداری ها می توانند نسبت به مرمت تملک و بهره برداری از بناهای میراثی در چارچوب ضوابط سازمان میراث فرهنگی اقدام کنند که مقرر شد آیین نامه اجرایی این مصوبه با همکاری سازمان میراث فرهنگی و وزارت کشور تهیه و ابلاغ شود.
وی تاکید کرد: همچنین به شورای های اسلامی شهر اجازه داده می شود با رعایت قوانین، درصدی از درآمد شهرداری ها را متناسب با نیاز بافت ها و بناهای تاریخی به این امر اختصاص دهند.
معاون رئیس جمهوری یادآور شد: انتظار می رود با این مصوبات شاهد رشد و توسعه گردشگری باشیم و معتقدیم این توسعه فواید بسیاری در بخشهای اجتماعی و اقتصادی دارد و می تواند در ایجاد شغل و شادابی جامعه کمک کند.
وی اضافه کرد: اگر قرار باشد در کشور، اقتصادی بر پایه جدا شدن از اتکا به نفت شکل بگیرد گردشگری در این راستا برای ایجاد شغل و کسب درآمد مهم ترین کمک را خواهد کرد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi