آموزش حوله بافی با تضمین اشتغال پایدار در سرایان

 


دوره آموزش حوله بافی (توبافی) برای 15 هنرآموز در سرایان با تضمین اشتغال پایدار برگزار شد. راه اندازی کسب و کار از این طریق می تواند موجب حفظ فرهنگ محلی شود.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرایان گفت: اين دوره آموزشي به آموزش حوله بافی با تضمین اشتغال پایدار در سرایان (از توابع خراسان جنوبی) به منظور افزایش مهارت های شغلی و ایجاد کارگاه های خانگی تولید صنایع دستی و کمک به اقتصاد خانواده و توانمندی بانوان در محدوده بافت فرسوده شهر سرایان برگزار شد.

محمد عرب با تأکید بر اینکه بازار فروش محصولات حوله بافی در سرایان تأمین شده است، افزود: این رشته صنایع دستی 3 طرح پشتیبان و یک کارگاه تولیدی حوله بافی فعال دارد.
وی گفت: کارگاه های تولیدی حوله بافی علاوه بر تأمین تجهیزات و مواد اولیه، تولیدات صنعتگران این رشته را به صورت تضمینی خریداری می کنند و کسانی که تمایل ندارند به صورت مستقل فعالیت کنند می توانند با هر یک از سه کارگاه فعال شهرستان در قالب تفاهم نامه و قرارداد، همکاری کنند.

حوله بافی از سال 91 در شهرستان احیاء شده و هم اکنون 60 نفر حوله باف در شهرستان بصورت کارگاهی و خانگی مشغول فعالیت هستند.
این حرفه توانسته موجب پویایی در راه اندازی کسب و کار، ایجاد مشاغل خانگی، کسب درآمد و به وجود آمدن مشاغل فرعی بسیاری در محل گردد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi