صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری صنایع دستی

 


معاون سازمان میراث‌فرهنگی: در ابتدای دولت یازدهم صادرات صنایع‎دستی ما ۱۰۰‌میلیون دلار بود، اما در حال حاضر به ۳۰۰‌میلیون دلار رسیده است.

نخستین نشست شورای برنامه‌ریزی شهر‌ها و روستا‌های ملی و جهانی صنایع‌دستی با حضور بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی وقفچی رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان مجلس و دبیران شهر‌ها و دهکده‌های جهانی صنایع‌دستی برگزار شد.

بهمن نامور‌مطلق، معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این نشست گفت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت‌گرفته موفق شدیم رتبه اول شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع‌دستی را کسب کنیم و این عنوان را که پیش از این در اختیار چین بود به خود اختصاص دهیم. قطعا کسب این افتخار در راه اندازی کسب و کار و مساغل زودبازده موثر خواهد بود.
نامورمطلق گفت: یکی از مسائلی که می‌تواند به این حفظ هویت کمک کند توجه به صنایع‌دستی است از این رو خوشبختانه تعدادی از شهر‌های ایران عنوان شهر جهانی صنایع دستی را کسب کرده‌اند و خوشبختانه یک دهکده جهانی نیز داریم که برای نخستین بار در دنیا اتفاق افتاده است.
وی افزود: ما برای گرفتن این امتیازات در عرصه‌های جهانی فعال شدیم و دبیرخانه شهر‌های جهانی و دهکده جهانی را فعال کردیم و دبیرخانه منطقه آسیا و اقیانوسیه در همین بنای تاریخی کوشک ایجاد شده است، از ۴ سال پیش که شروع کردیم هیچ فرصتی را از دست ندادیم و خوشبختانه به تمام اهداف خود رسیده ایم.
وی افزود: در ابتدای دولت یازدهم صادرات صنایع‎دستی ما ۱۰۰‌میلیون دلار بود، اما در حال حاضر به ۳۰۰‌میلیون دلار رسیده است که به علت رقابتی شدن در تولید صنایع‌دستی و ایجاد انگیزه در بین تولید‌کنندگان است که این نیز از آثار جهانی شدن شهر‌های صنایع‌دستی است. اهمیت به این معقوله فرهنگی و تجاری می تواند موجب رونق مشاغل خانگی و کسب و کار های زودبازده شود.
نامور مطلق گفت: به دنبال این هستیم که وضع دبیرخانه‌های شهر‌ها و روستا‌های جهانی ارتقاء یابد و از حالت دبیرخانه به پایگاه تبدیل شود.
صنایع دستی ایران همواره در رده ی بهترین کالای مستظرفه قرار داشته است و از همین رو انتظار می رود با اهمیت بیشتر مسئولین بتواند جایگزین خوبی برای درآمد های نفتی گردد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi