چهارمحال وبختیاری در جایگاه نخست سرانه تولید قارچ دکمه ای کشور

 


در چهارمحال وبختیاری، کسب و کارهای خانگی و شغل دوم بسیاری از افراد کشت و تولید قارچ است و درآمدزایی از این طریق باعث رونق اقتصاد محلی شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: چهارمحال وبختیاری رتبه پنجم تولید کشور و رتبه اول سرانه تولید قارچ دکمه ای را به خود اختصاص داده است.
ذبیح اله غریب افزود: این موفقیت با تلاش کشاورزان وگلخانه داران ۳۰واحد صنعتی و۱۵۰واحد تولید خانگی قارچ دکمه ای حاصل شده است.

وی با اشاره به اینکه دراستان ۷هزار تن سالانه قارچ دکمه ای تولید می شود، افزود: ازاین میزان تولید ۶هزار تن درواحد های صنعتی و هزار تن در واحد های خانگی تولید می شود. این نوع از تولیدات توانسته تا علاوه بر ایجاد کسب و کار به مشاغل خانگی استان سامان رونق ویژه ای بخشد.

غریب گفت: بیش از70درصد از قارچ تولیدشده به استان‌های هم جوار، اصفهان و خوزستان، ارسال و بخشی از این محصول به کشورهای عراق و کویت صادر می شود.
وی گفت: روستای 'قلعه ممکا 'چهارمحال و بختیاری به عنوان دهکده پرورش قارچ کشور از مهم‌ترین مراکز تولید قارچ استان است.

راه اندازی کسب و کار با کشت قارچ دکمه ای به دلیل ریسک پایین می تواند انتخاب خوبی برای افراد جویای شغل باشد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi