زنان کار آفرین مشمول سیاست های تشویقی می شوند


مشاور امور بانوان و خانواده معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به اینکه زنان کارآفرین مشمول سیاست های تشویقی دولت خواهند شد، به تشریح مشوق های پیش بینی شده پرداخت.


پریچهر سلطانی در نشست شورای توسعه و تعاون زنان کارآفرین شهرک های صنعتی فارس تاکید کرد که افزایش سهم بانوان در تولید، اشتغال و کارآفرینی از برنامه های دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است .
سلطانی با بیان اینکه ۷۰۰ زن کارآفرین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور فعال هستند، گفت: معتقدیم با توجه به ظرفیت های موجود در شهرک های صنعتی و نیز توانمندی های موجود در بین بانوان، سهم بانوان باید در تولید ملی و اشتغال افزایش یابد .
مشاور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بانوان و خانواده اضافه کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی حمایت‌های ویژه‌ای را از واحدهای صنعتی کوچک انجام می‌دهد که می‌توان به ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی برای تسهیل در صادرات محصولات، کمک هزینه‌های حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، ارائه آموزش‌های تخصصی و مهارتی رایگان اشاره کرد .
سلطانی گفت: شورای توسعه تعاون زنان کارآفرین شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک کشور در ۳۱ استان تشکیل‌ شده و با تشکیل آن تلاش می کنیم مشکلات زنان شناسایی و رفع شود.
وی با اشاره به بازدید از برخی واحد های صنعتی در شهرک صنعتی که توسط بانوان کارآفرین اداره می شوند گفت: برخی از این واحد ها موفقیت های مناسبی در حوزه تولید محصولات دانش بنیان داشته اند که علاوه بر تامین نیاز های داخلی ،در زمینه صادرات نیز گام های موثری برداشته اند .
وی تامین سرمایه درگردش را از نیازهای مهم واحد های صنعتی بیان کرد و گفت: در این زمینه باید شرایطی فراهم شود تا علاوه بر سهولت در دریافت تسهیلات، کارمزد این تسهیلات نیز مناسب باشد .
رییس کانون زنان کارآفرین و بازرگان استان فارس نیز  با اشاره به لزوم ارائه آموزش به بانوان کارآفرین در بخش های بازار و امور مالی و صادرات گفت: در این زمینه نیز با همکاری سایر نهادها و تشکل های صنعتی و بازرگانی اقدام خواهد شد .
یلدا راهدار یکی از چالش های بانوان در حوزه تولید را وجود مشکلات در دریافت تسهیلات بانکی بیان کرد و گفت: باید بانکها برای بانوان کارآفرین تسهیلات ویژه ای قرار دهند.
کسب و کارهای خانگی به دلیل حل مشکل محدودیت موقعیت کار برای بانوان، راه حل مناسبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و راه اندازی کسب و کار است.
 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi