تشکیل کارگروه اشتغال زنان و خانواده در یزد


کارگروه اشتغال زنان و خانواده با دستور کار راه‌اندازی مرکز رشد و شتاب‌دهی به راه اندازی کسب کار زنان، در یزد برگزار شد.


رقیه کرمانیان هدف از تشکیل این جلسه را راه‌اندازی مرکز رشد و شتاب‌دهی کسب و کار زنان زیر نظر ستاد اقتصاد مقاومتی استان و با مشارکت و همکاری استانداری، جهاد دانشگاهی، دانشگاه‌ها، بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری استان اعلام کرد و افزود: بسیاری از زنان انگیزه ورود به کسب‌وکار را دارند، اما از اطلاعات و دانش کافی در این زمینه برخوردار نیستند و تا کنون دوره آموزش کسب و کار را نگذرانده اند؛ به همین منظور ایجاد و تقویت مرکز رشد و شتاب‌دهی راه اندازی کسب‌وکار ضروری است.
کرمانیان در ادامه خواستار تسهیل ورود بانوان به عرصه اقتصادی، ترویج فرهنگ کارآفرینی، مشاغل زود بازده، کسب‌وکار و همکاری دستگاه‌های مرتبط در راه اندازی مرکز رشد و شتاب‌دهی راه اندازی کسب‌وکار بانوان شدند.
در این جلسه مقرر شد جهاد دانشگاهی استان 3 طرح در راستای راه‌اندازی مرکز کسب‌وکار بانوان ارائه دهد. همچنین پارک علم و فناوری استان یزد نیز طرح دوره آموزشی ایده کارآفرینی، را جهت توانمندسازی بانوان کارآفرین به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ارائه دهد.

امید است تا با تشکیل چنین ساختاری موانع ایجاد کسب و کار بانوان از میان برداشته شود و تسهیلات مادی و معنوی برای ایجاد کسب و کار با سرمایه کم و مشاغل زودبازده برای اهالی یزد فراهم شود.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi