شکوفایی طرح اقتصاد مقاومتی در حیاط کوچک خانه


«مجید دستجانی‌فراهانی» از جمله کارآفرینانی است که توانسته با دریافت تسهیلات اقتصادمقاومتی در عرصه ی پرورش بلدرچین ورود پیدا کند و ضمن کسب درآمد برای دو نفر دیگر هم فرصت اشتغال فراهم کند.


این روزها باتوجه به وضعیت اقتصادی و اشتغال، تنها راهکار رفع مشکلات کشور اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تحقق آن است. در این راستا جوانان جویای کار از ظرفیت‌های داخلی کشور برای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود بهره گرفته‌اند و با دریافت تسهیلات اشتغالزایی به دنبال رفع مشکلات اقتصادی و درآمدزایی برای خود هستند.
جوانان فراهانی بسیاری همچون دیگر مناطق کشور در عرصه پرورش بلدرچین به عنوان یکی از صدها طرح زودبازده و اشتغال‌زا در حوزه اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کرده‌اند.

(مجید دستجانی‌فراهانی) از جوانان سخت‌کوش روستای دستجان فراهان، یک سالی است که پرورش بلدرچین را با سرمایه ۲۰ میلیون تومانی شروع کرده و با تلاش خود در این زمینه توانسته است برای دو نفر دیگر ایجاد اشتغال کند.
وی با اشاره به انگیزه‌ ورود خود به عرصه پرورش بلدرچین گفت: به عنوان یک نانوا تصمیم گرفتم که در عرصه اقتصادمقاومتی سهم داشته باشم و وظیفه خود را در این حوزه به خوبی انجام دهم.
دستجانی افزود: با توجه به علاقه‌‌ام فعالیت در عرصه پرورش بلدرچین را مناسب دیدم و از سال گذشته وارد این حوزه شدم و با تعداد ۱۵۰۰ جوجه بلدرچین کار را شروع کردم و امروز ۵ هزار قطعه بلدرچین دارم.
این کارآفرین فراهانی بیان کرد: آموزش و بازاریابی از حلقه‌های  اصلی و مهم در زنجیره تولید است، مشاوره، برگزاری کلاس‌های آموزش و مهارتی مرتبط با طرح های اقتصاد مقاومتی، مجریان این طرح‌ها را یاری می‌کند و سبب موفقیت و درآمدزایی برای تولید کننده می‌شود.
وی افزود: برای ارائه محصولات به بازار مشکلی ندارم و در خود شهرستان فراهان توانسته‌ام بازار خوبی را کسب کنم.
دستجانی‌فراهانی خاطرنشان کرد: سویا و ذرت عمده خوراک بلدرچین است که متاسفانه از حدود ۲۰ روز گذشته قیمت این نهاده‌های طیور افزایش یافته و کار را برای پرورش‌دهندگان سخت کرده است.

نظرات (1)

avatar

مهدی

جمعه 16 آذر 1397

خیلی عالی من هم دوست دارم. راستی نمیشه همین طرح با سرمایه ی کمتر شروع کرد؟

ثبت نظر جدید

logo-samandehi