واردات گوشت به سقف رسید


واردات گوشت قرمز در هشت ماه امسال به حدود ۹۰ هزار تن یعنی سقف نیاز کشور که از سوی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اعلام می‌شود، رسیده است. به نظر مي رسد خلا كنوني بازار مصرف با توسعه توليد گوشت داخلي برطرف گردد.


به نقل از پایگاه خبری اتاق ایران، بر اساس آمار رسمی منتشر شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی در هشت ماهه نخست امسال بیش از ۸۷ هزار و ۷۸۰ تن گوشت قرمز به ارزشی بالغ بر ۳۹۰ میلیون و ۷۲۰ هزار دلار از کشورهای مختلف وارد شده است که از نظر وزنی ۴۶.۵۲ درصد و از نظر ارزشی ۵۵.۳۶ درصد رشد را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته نشان می‌دهد.
به گفته جمال مدرسی مدیر کل توسعه و تجارت وزارت جهاد کشاورزی، گوشت گوسفندی که از روسیه به ایران صادر می‌شود به صورت گرم و منجمد است، به گونه‌ای که با توجه به نزدیک بودن مرزهای دو کشور، پس از کشتار به وسیله هواپیما یا ترانزیت زمینی به ایران حمل می‌شود، گرچه هیچ محدودیتی برای تامین گوشت از روسیه مانند دیگر کشورها مشخص نشده است، اما در این بازار رقابتی، قیمت حرف اول را می‌زند. از سوی دیگر ایران براساس نیازمندی‌ خود در سطح کلان نسبت به واردات گوشت قرمز اقدام می‌کند که قطعا بیش از نیاز نخواهد بود.

واردات گوشت
این میزان از واردات گوشت بيانگر نياز مبرم كشور به تقويت دامداري و دامپروري ست، چراكه به يقين همواره كيفيت و اقبال خريد گوشت دام هاي داخلي به مراتب بيشتر از محصولات وارداتي نظير روسي، برزيلي و... است.
 

نظرات (1)

avatar

نیما

چهارشنبه 31 مرداد 1397

سلام برای واردات گوشت به ایران چه چوری میشه یا چه چوری مشتری پیدا کنم یا صادرات به کشور های حوزه خلیج فارس

ثبت نظر جدید

logo-samandehi