30 درصد پسته تولیدی زرندیه به اروپا صادر شد


مسئول نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی زرندیه گفت: 30 درصد از محصول تولیدی پسته این شهرستان امسال پس ازتولید و فرآوری به کشورهای اروپایی صادر شده است.


به گزارش «میدون»، محمود بارانی در این مورد افزود: 10 هزار تن پسته امسال در شهرستان زرندیه تولید شد که بیش از یک سوم از این مقدار به صورت تازه خوری مصرف شد.
وی گفت: در مجموع 70 درصد از پسته تولیدی زرندیه دارای قابلیت صادراتی است که تاکنون 30 درصد آن صادر شده و طبق برنامه تا پایان اسفند بقیع محصولات تولیدی نیز روانه بازارهای جهانی می شود.
به گفته بارانی، بیشترین پسته تولیدی زرندیه در سال جاری از انواع کشیده مانند احمد آقایی و اکبری است.
مسئول نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی زرندیه گفت: هزینه های سنگین حمل و نقل از مشکلات پسته کاران و صادرکنندگان این شهرستان است که باعث شده که محصول پسته این شهرستان با برند سایر نقاط پسته خیز کشور صادر شود.
وی اظهار کرد: شهرستان زرندیه به دلیل نزدیکی به پایتخت و فرودگاه امام خمینی، دارای شرایط مناسبی برای عرضه و صادرات محصول پسته است.
بارانی توضیح داد: عملیات ساخت پایانه صادراتی پسته زرندیه حال انجام است و با راه اندازی آن دغدغه صادرات و هزینه های حمل و نقل تولیدکنندگان پسته زرندیه و حتی شهرهای همجوار کاهش می یابد و در گام بعدی می توان نسبت به ثبت برند پسته زرندیه امیدوار شد.
شهرستان زرندیه با جمیعت 64 هزار نفر، قطب صنعتی و کشاورزی استان مرکزی به ویژه در تولید پسته ارگانیک به حساب می آید.

انتهای پیام/

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi