مهارت آموزی حلقه مفقوده اشتغال است


سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آموزش های مهارتی حلقه مفقوده اشتغال است و معضل اصلی اینجاست که متاسفانه جوانان و فارغ التحصیلان صرفا به دنبال پشت میز نشینی هستند.


به گزارش «میدون»، انوشیروان محسنی بندپی گفت: راهکار و سیاست کلانی که می توانیم درشرایط فعلی کشور اتخاذ کنیم بحث اشتغال است که می تواند اطمینان، آرامش و شرایط روحی و روانی مطلوبی را ایجاد و مهارت و تخصص را اثربخش کند.

وی در ادامه بر ضرورت تطابق آموزش های مهارتی با سیاست های بازار تاکید و اظهار کرد: آموزش های مهارتی حلقه مفقوده است و متاسفانه جوانان و فارغ التحصیلان به دنبال پشت میز نشینی هستند.

سرپرست وزارت تعاون،کار رفاه اجتماعی در عین حال بر آموزش های به روز، دارای جاذبه و نوآوری تاکید و بیان کرد: باید آموزش های مهارتی در کشور از این ویژگی ها برخودار باشند و ما  اکنون به افرادی با مهارت های ویژه نیاز داریم. 

محسنی بندپی با تاکید بر این که باید با اتخاذ تدابیر ویژه از اشتغال موجود و ریزش نیروی کار در شرایط تحریم صیانت کنیم، تصریح کرد: همچنین باید در کنار اشتغال موجود نیز اشتغال جدید با اتخاذ راهکارهایی همچون کاهش مالیات، مشوق های بیمه ای ، بیمه بیکاری و ...  ایجاد کنبم و با تثبیت اشتغال موجود از بیکاری اجباری جلوگیری کنیم. 

سرپرست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین براشتغال های حمایتی تاکید کرد. 

وی اظهار امیدواری کرد: در جلسه شورای عالی اشتغال آینده در حول همین مباحث، تحرک جدی تر و فعال تری در زمینه اشتغال بوجود بیاید. 

محسنی بندپی در پایان راهکار مبارزه با تحریم های ظالمانه و سیاست های استکبارجویانه و یک جانبه گرایانه  ترامپ را ایجاد "اشتغال جدید" دانست.

انتهای پیام/

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi