دوره آموزشی احداث باغ پسته بارگذاری شد


دوره آموزشی کسب و کار « احداث باغ پسته» در بخش دوره های آموزشی سامانه میدون بارگذاری شد و علاقه مندان می توانند با مراجعه به این قسمت از محتوای دوره استفاده نمایند.


به گزارش «میدون»، پسته از قدیم‌الایام به عنوان یکی از محصولات کشاورزی و خشکبار صادراتی ایران در دنیا شناخته شده است، حتی نام انگلیسی آن (Pistachio) هم از کلمه فارسی پسته بر گرفته است. به حدی که در کنار فرش ایرانی و زعفران جایگاه ویژه‌ای در صادرات غیرنفتی کشورمان دارد.

به دلیل شرایط زیست محیطی ایران و نیز سابقه درخشان در تولید و صادرات پسته در جهان، این محصول می تواند در بالاترین رنج سودآوری باشد و سالانه نزدیک به یک میلیارد دلار پسته از مجموع 50 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی از ایران به مقصد کشورهای اروپایی و امارات صادر می‌شود.

درختان پسته را به آسانی مي توان در اکثر خاک ها با بافت و جنس مختلف کاشت، به شکلی که در زمين ‌هاي آهکي و شور هم طاقت و تحمل آن بهتر از ساير درختان ميوه می باشد

محصول پسته به لحاظ اهمیتی که اندام های مختلف گونه های متعدد درختان پسته از نظر خوراکی و صنعتی دارد همواره حائز اهمیت فراوانی بوده و انسان از میوه، پوست، هسته، برگ، ساقه و حتی صمغ آن نیز استفاده می برده است.

گفتنی است دوره آموزشی احداث باغ پسته، دوره ای مجازی (غیر حضوری) و مبتنی بر متن است که برای مشاهده آن می توانید به لینک http://meidoun.ir/home/businessitem/126 در قسمت دوره های آموزشی سامانه میدون مراجعه نمایید.

انتهای پیام/

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi