ممنوعیت صید میگو در آب‌های ساحلی بوشهر


عباس آهنگر مقدم معاون صید و بنادرماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر از ممنوعیت صید میگو از دوشنبه 12 شهریور درآب‌های ساحلی این استان خبر داد.


به گزارش «میدون»، عباس آهنگر مقدم اظهار داشت: با توجه به نتایج گشت‌های تحقیقاتی پژوهشکده میگو، صید این آبزی درآب‌های ساحلی این استان ممنوع خواهد بود.

وی با بیان اینکه صید میگو سوم مرداد برای قایق‌ها و پنجم مرداد برای لنج‌ها آغاز شد، افزود: بیش از 70 درصد ذخایر میگوی استان بوشهر از نوع ببری سبز است که بهترین میگوی خلیج فارس به شمار می‌رود.

معاون صید و بنادرماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر با اشاره به کاهش 52 درصدی صید این آبزی، بیان کرد: پارسال مدت زمان صید دراستان بوشهر 33 روز بود و دراین مدت هزارو 676 تن میگو صید شد اما امسال صیادان تا پایان روزسی و پنجم، 804 تن میگو صید کرده‌اند که نشان ازکاهش 52 درصدی صید دارد.

به گفته معاون صید و بنادرماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر، این میزان صید نسبت به میانگین پنج ساله نیز 47 درصد کاهش دارد.

آهنگرمقدم گفت: علت کاهش صید را پژوهشکده میگوبا اجرای طرح‌های تحقیقاتی اعلام خواهد کرد اما شرایط جوی و صید بی رویه که باعث کاهش مولدها می‌شود دراین زمینه بی تاثیر نیست.

انتهای پیام/

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi