پخش برنامه تلوزیونی آموزش پرورش گوسفند


پرورش گوسفند موضوع سیزدهمین قسمت از برنامه تلوزیونی تخصصی در حوزه کسب و کار بود که به همت سامانه جامع آموزش و پشتیبانی میدون از شبکه اول سیما پخش شد.


به گزارش «میدون»، الله‌یار ولی زاده کارآفرین و متخصص پرورش گوسفند در این برنامه با اشاره به 30 سال فعالیت خود در این کسب و کار گفت: هم اکنون تعداد 650 راس گوسفند مولد در مزرعه من وجود دارند که این تعداد با توجه به زاد و ولد آنها به سالی 1200 تا 1300 راس می رسد.

وی افزود: حرکت از گله داری سنتی به سمت گله داری صنعتی از جمله موارد مهم در این کسب و کار است و در همین راستا مزرعه ما نیز در این مسیر قرار گرفته و موضوعاتی همچون اصلاح نژاد گوسفندان و استفاده از روش «دوبار زایش» به جای «دوقلوزایش» از جمله برنامه های در دست انجام در مزرعه ما است.

ولی زاده با اشاره به اینکه بازدهی در گله داری صنعتی دوبرابر گله داری سنتی است، گفت: استفاده از زمین های شالیزاری که در زمستان قابل استفاده نیستند می تواند به نحو ملموسی هزینه های جانبی این کسب و کار را در این فصل کاهش دهد.  

کارشناسان پرورش گوسفند سامانه میدون تصریح کرد: سعی گردد برای خوراک گوسفند حتما از مراتع استفاده شود و توصیه می شود سرمایه اولیه ورود به این کسب و کار نیز تا جای ممکن از طریق وام تامین نشود چون ممکن است با توجه به به نوع بازدهی در بازپرداخت وام ها مشکلاتی ایجاد گردد.

ولی زاده گفت: علاقه یکی از مهمترین پارامترهای ورود به این کسب و کار است و به همین دلیل برای ورود به این کسب و کار بهتر است فرد از حداقل شروع کند که در اینجا حداقل ممکن تعداد 20 راس گوسفند است.

گفتنی است در ادامه برنامه، بخش های ستاد پیگیری مشکلات کسب و کار و میدون کسب و کار به روی آنتن رفتند و در آنها مشکلات کسب و کارها بررسی شد و محصولات نوآور و خلاق معرفی شدند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط

نظرات (4)

avatar

خادم

ﺳﻪشنبه 6 آذر 1397

با سلام در مشهد یا خراسان رضوی مکانی دارین برای خرید گوسفند ؟

avatar

فاطمه رستمی

جمعه 20 مهر 1397

با سلام و خسته نباشید. در ارتباط با پرورش دام چه جوری میتونم از آقای ولی زاده مشاوره بگیرم؟ با تشکر

avatar

محمودجانلو

یکشنبه 15 مهر 1397

با سلام ضمن تقدیر وتشکر می خواستم با آقا الله یار ولیزاده در مورد پرورش گوسفند سوالاتی بپرسم. شماره ای از ایشون می خوام. با تشکز

avatar
پاسخ دهنده:م درختی
دوشنبه 16 مهر 1397

با سلام.لطفا در سایت میدون در قسمت مشاوره درخواست بدید دوستان در اسرع وقت تماس خواهند گرفت

avatar

asde

یکشنبه 18 شهریور 1397

عالييييي بود

ثبت نظر جدید

logo-samandehi