پخش برنامه «راه اندازی رستوران با الگوی بومی»


راه اندازی رستوران با الگوی بومی موضوع دوازدهمین قسمت از برنامه تلوزیونی تخصصی در حوزه کسب و کار بود که به همت سامانه میدون از شبکه اول سیما پخش شد.


به گزارش «میدون»، دوازدهمین قسمت از پرمخاطب ترین برنامه تلوزیونی آموزش کسب و کارهای کوچک، به همت سامانه «میدون» و با موضوع معرفی کسب و کار «راه اندازی رستوران با الگوی بومی»، از شبکه یک سیما پخش شد.

اکبر رضوانیان کارآفرین و کارشناس سامانه میدون در حوزه راه اندازی رستوران با الگوی بومی در این برنامه با اشاره به آغاز کار خود با فروش آپارتمان محل زندگی خود و خرید یک خانه در بافت تاریخی کاشان، گفت: در واقع سرمایه اولیه من برای ورود به این کسب و کار ، 15 میلیون تومان در سال 86 بود.

رضوانیان افزود: در بحث بوم گردی یکی از مولفه های مهم، همراهی خانواده فرد در این زمینه است و اگر این همکاری خانوادگی وجود نداشته باشد موفقیت این کار تا حدودی دچار چالش می گردد.

کارآفرین و کارشناس سامانه میدون در حوزه راه اندازی رستوران با الگوی بومی گفت: هزینه یک شبانه روز اقامت در یکی از اتاق های بوم گردی در کاشان به همراه صبحانه، ناهار، شام و سایر خدمات جانبی حدود 170 هزار تومان است که کاهش این قیمت در جذب مخاطبان بسیار موثر خواهد بود.

وی افزود: گردشگران خارجی، ایرانیان خارج از کشور و حتی ایرانیان داخل کشور از شهرهای مختلف، مخاطبان رستوران های با الگوی بومی هستند که در سال گذشته بیش 65 درصد از ظرفیت های موجود بوم گردی در شهر کاشان با حضور این اقشار تکمیل شده بود.

رضوانیان گفت: با توجه به افزایش قیمت دلار در ماه های گذشته، هزینه های گردشگری در ایران برای گردشگران خارجی بسیار کاهش یافته و به نوعی میتوان گفت که هم اکنون حضور در ایران برای آنها با این قیمت ها بسیار پایین است و این موضوع فرصت مناسبی را برای توسعه این عرصه فراهم کرده است.

کارآفرین و کارشناس سامانه میدون در حوزه راه اندازی رستوران با الگوی بومی تصریح کرد: داشتن صبر و حوصله برای ورود به این کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است و در اینجا نباید توقع سود یک شبه را داشت و سوددهی این کار در بلندمدت خود را نمایان می سازد.

رضوانیان در پایان با اشاره به اهمیت مطالعه کتاب های تخصصی گردشگری به منظور جذب گردشگر در این کسب و کار، گفت: مواردی همچون ارتباط مطلوب با مهمان، تعامل با فرهنگ بومی منطقه، پرهیز از رفتارهای نمایشی و همچنین توجه به ایجاد تجربه های جدید برای مهمانان از جمله مهمترین عوامل موفقیت در این کسب و کار است.

در ادامه این برنامه گزارش ستاد پیگیری مشکلات تولید در هفته ای که گذشت ارائه گردید و سپس دکتر حجت بزاززاده از کارشناسان سامانه میدون گزارشی را درباره روند مشاوره های انجام شده توسط سامانه میدون بیان کردند.

همچنین در بخش پایانی این برنامه پنج مورد از محصولات تولید شده توسط کارآفرینان و تولیدکنندگان مختلف از سراسر کشور با حضور تولیدکنندگان آنها مطرح و نیازمندی های مذکور برای تامین در قسمت نیازمندی های سامانه میدون ارائه شدند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi