پرداخت 2.8 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مبلغ 2 میلیارد و 830 میلیون تومان با اشتغالزایی 271 نفر تسهیلات مشاغل خانگی از سوی بانک های عامل در این استان پرداخت شد.


به گزارش «میدون»، پروانه نیک‌مرام گفت:  سهم استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تسهیلات روستایی و عشایری  اعتباری به مبلغ 306 میلیارد تومان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از مجموع این مبلغ 30 درصد اعتبارات به صورت متمرکز در وزارتخانه برای اجرای طرح های ملی مانده است، گفت: 70 درصد این اعتبارات که مبلغ 214 میلیارد تومان  است برای پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری  اختصاص داده شد.

 وی افزود: با تخصیص این اعتبارات لیکن ابلاغ اعتبار ما تا به امروز 53 میلیارد تومان است که از این مبلغ 13 میلیارد تومان پرداخت شد.

نیک مرام با اشاره به طرح مشاغل خانگی بیان کرد: سهمیه استان در  پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی6میلیارد تومان  بوده که در حال حاضر 900 نفر برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به بانک‌ها معرفی شدند.

 این مسئول ادامه داد: تا کنون در زمینه پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی مبلغ 2 میلیارد و 830 میلیون تومان  با اشتغالزایی 271 نفر از سوی بانک های عامل  در سطح استان پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: با پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی برای زنان خانه دار  با هدف ایجاد مهارت،  کسب و کار  و کمک به اقتصاد خانواده است.

 نیک مرام  در ادامه به پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر اشاره کرد و گفت: در بحث مشاغل فراگیر جامعه هدف شهر و روستا را شامل می‌شود.

 وی عنوان کرد: در این زمینه مبلغ 210 میلیارد تومان سهم استان بوده که تا کنون  یک میلیارد و 900 میلیون تومان با اشتغالزایی 94 نفر برای اجرای طرحهای روستایی و شهری پرداخت شد.

انتهای پیام

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi