تصویب 76 طرح اشتغالزایی در استان مرکزی


امروزه مسئله کار و اشتغال جوانان مهم‌ترین دغدغه کشور است و مسئولان کشوری با تدوین برنامه‌های مختلف سعی در رفع این چالش دارند که ارائه تسهیلات یکی از این برنامه هاست.


به گزارش«میدون»، یکی از مهم‌ترین اقدامات دولت در راستای رفع این چالش اختصاص تسهیلات بانکی به متقاضیان ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری است که در این راستا تسهیلات خوبی در نظر گرفته شده است.

این تسهیلات با هدف کاهش بیکاری و رونق اشتغال در مناطق روستایی و عشایری با کارمزد چهار درصد و برای سایر روستاییان 6 درصد در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

اعتبارات تخصیص یافته به مشاغل روستایی و عشایری با اجازه مقام معظم رهبری از منابع صندوق توسعه ملی و به منظور توسعه ایجاد اشتغال پایدار پرداخت می‌شود.

 در سال گذشته سهم استان مرکزی از محل تسهیلات اشتغال روستایی 294 میلیارد تومان بود.  

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به روند پرداخت تسهیلات توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری استان  می‌گوید: در راستای رسیدگی به پرونده‌های متقاضیان اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری، کمیته فنی استان پرونده 703 متقاضی با رقم 236 میلیارد تومان را مصوب به بانک‌های عامل معرفی کرده است.

محمدتقی آبایی می‌افزاید: از مجموع پرونده‌‌های ابلاغی به بانک‌های عامل 76 طرح با 36 میلیارد تومان تسهیلات به تصویب رسیده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری در بخش سرمایه‌گذاری ثابت با 6 درصد و سرمایه در گردش با 10 درصد سود پرداخت می‌شود، ادامه داد: پرداخت این تسهیلات نقش به سزایی در رونق اشتغال و تولید در مناطق روستایی دارد.

آبایی ادامه می‌دهد: انتظاری که از بانک‌ها داریم این است که همکاری بیشتری با متقاضیان تسهیلات داشته و در این زمینه سخت‌گیری نکنند.

وی حداقل تسهیلات ابلاغی به استان مرکزی را 102 میلیارد و 500 هزار تومان  اعلام و اظهار می‌کند: اگر تسهیلات مصوب برای استان تا پایان تیرماه جذب شود، رقم دوم نیز به استان تخصیص داده خواهد شد.

انتهای پیام/

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi