اجرای 4 هزار طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان


معاون اشتغال کمیته امداد هرمزگان از رشد 38 درصدی اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی خبر داد و گفت: در سال‌جاری اجرای 4 هزار طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان پیش‌بینی شده است.


به گزارش «میدون»، عبدالرضا خسروانی با اشاره به این که طرح‌های اشتغال‌زایی از سنوات گذشته اجرا شده است، اظهار کرد: 28 هزار و 643 طرح اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد در 4 سال اخیر تحت نظارت این  اداره کل می‌باشد.

وی با بیان این که در سال گذشته 5 هزار و 401 طرح برای مددجویان کمیته امداد امام با اعتباری بالغ بر 83 میلیارد و 900 میلیون تومان اجرا شده است، افزود: در سال‌جاری اجرای 4 هزار طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان پیش‌بینی شده است.

معاون اشتغال کمیته امداد هرمزگان از رشد 38 درصدی اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی از نظر حجمی و هزینه‌ای در سال گذشته نسبت به سال 95 خبر داد و تصریح کرد: امسال نیز پیش‌بینی افزایش طرح‌های اشتغال‌زایی را خواهیم داشت.

خسروانی همچنین به 4 طرح اشتغال‌زایی در کمیته امداد اشاره کرد و افزود: طرح کارانگیزی در جهت ایجاد انگیزه برای مددجویان بوده که سقف تسهیلات پرداختی آن 5 میلیون تومان می‌باشد.

به گفته وی، طرح توان‌افزایی نیز برای مشاغل خانگی استفاده می‌شود و مددجو تنها با مدرک فنی‌و‌حرفه‌ای و صنایع‌دستی به صورت کار در منزل تسهیلات 10 میلیون تومانی را دریافت می‌کند و کمیته امداد در جهت فروش محصولات با بازاریابی و برپایی نمایشگاه‌ها به مددجویان کمک می‌کند.

معاون اشتغال کمیته امداد هرمزگان در ادامه به طرح خوداشتغالی و خودکفایی خانواده اشاره کرد و ادامه داد: در این طرح خانواده بعد از دریافت تسهیلات به خودکفایی رسیده و از بدنه کمیته‌امداد رها شده و کارت همت که نشان‌دهنده توانمندسازی خانواده بوده را دریافت می‌کند.

خسروانی اظهار کرد: در طرح مذکور خانواده با بررسی کمیسیونی متشکل از حوزه حمایت و اشتغال به توانمندسازی رسیده و مستمری خانواده قطع می‌شود ولی سایر مزایا که شامل بیمه تامین اجتماعی، تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی، بیمه خدمات درمانی، جهیزیه، مسکن و ... را دریافت می‌کند.

وی همچنین به طرح کارآفرینی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در این طرح فرد به غیر از خودش برای 4 نفر دیگر کار ایجاد می‌کند.

معاون اشتغال کمیته امداد هرمزگان سقف تسهیلات برای وام‌های خودکفایی و خوداشتغالی را 35 میلیون تومان، کارآفرینی 50 میلیون تومان که به ازای هر نفر 20 میلیون تومان اضافه می‌شود را اعلام داشت و افزود: در طرح کارفرمایی تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است که کارفرما با دادن تعهد 5 ساله برای نگه‌داشتن مددجو و پرداخت پایه حقوق قانون کار به همراه تمامی مزایای قانون کار می‌تواند از این سقف تسهیلات بدون بهره بانکی استفاده کند.

خسروانی تاکید کرد: در سال گذشته طرح اشتغال‌زایی اجرا شده شامل 173 طرح کارانگیزه، یک هزار و 22 طرح توان­ افزایی با مشاغل خانگی، 4 هزار و 184 طرح خوداشتغالی، 22 طرح کارآفرینی و 6 طرح کارفرمایی می‌باشد.

وی همچنین زیرساخت اشتغال را آموزش معرفی کرد و افزود: در سال گذشته 9 هزار و 69 مددجو آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، پایدارسازی، دوره‌های کارآفرینی را به صورت بلندمدت، کوتاه مدت و میان مدت گذرانده‌اند.

معاون اشتغال کمیته امداد هرمزگان در پایان از آموزش 3 هزار و 380 نفر در شهر و 5 هزار و 689 نفر در روستاها خبر داد و اظهار کرد: 69 درصد از مددجوهای استان هرمزگان در روستاها زندگی می‌کنند.

انتهای پیام /

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi