معرفی کسب و کار «ساخت اسباب بازی» در تلوزیون


دومین قسمت از برنامه تلوزیونی معرفی کسب و کارهای کوچک، به همت سامانه «میدون» و گروه اقتصادی شبکه اول سیما با موضوع «معرفی کسب و کار ساخت اسباب بازی» پخش شد.


به گزارش «میدون»، در این قسمت از برنامه پس از پخش موشن معرفی «کسب و کار اسباب بازی سازی»، آقای اسفندیاری مجری برنامه با آقای نوبری کارآفرین برجسته حوزه اسباب بازی و از مشاورین سامانه میدون در گفت‌و‌گویی به معرفی این کسب و کار و بررسی جوانب فعالیت در آن پرداختند.

 نوبری در این گفت‌و‌گو درباره نحوه ورود خود به این کسب و کار گفت: آغاز کار به واسطه ورشکستگی یکی از دوستان که در زمینه آهن ربا فعالیت می کرد شروع شد، پس از ورشکستگی ایشان به فکر این افتادیم که با آهن ربا چه کارهایی می توان کرد و به این نتیجه رسیدیم که به وسیله آهن ربا اسباب بازی های مختلفی را بسازیم و اولین آنها حروف انگلیسی ای بودند که بر روی سطوح فلزی قابل نصب بودند و نوعی اسباب بازی آموزشی محسوب می گردید.

وی افزود: هم اکنون حدود 50 نوع محصول توسط ما تولید می شود که در تمامی ایران آنها را به فروش می رسانیم، اما با توجه به اینکه عمده تولید ما اسباب بازی های فرهنگی و آموزشی است و در سبد خانوار بیشتر اسباب بازی های سرگرم کننده وجود دارد فروش ما به اندازه مورد انتظار نیست.

نوبری با اشاره به وجود 15 اسباب بازی فکری برای گروه های سنی مختلف گفت:  البته الان وضعیت خیلی بهتر از سال های گذشته شده است و اسباب بازی های فکری حتی بزرگسالان نیز طراحی شده است و جمعیت مخاطب این محصولات را افزایش داده است.

وی با اشاره وجود خلاء بازی های فکری در جامعه گفت: خوشبختانه ما توانستیم این خلاء موجود در بازار را به خوبی شناسایی کنیم و با استفاده از آن وارد بازار شویم و در این زمینه رو به رشد باشیم.

نوبری گفت: فوت کوزه گری این کار شناخت خوب بازار و دانستن نیازهای مردم است که در کنار آشنایی با آخرین تحولات این بازار در سطح داخلی و جهانی و چاشنی کیفیت و قیمت خوب محصول می تواند زمینه مناسبی را جهت رشد و توسعه در این کسب و کار را ایجاد نماید.

این کارآفرین حوزه تولید اسباب بازی گفت: یکی از نکات قابل توجه در ورود به هر کسب و کاری از جمله تولید اسباب بازی این است که نباید از شکست ترسید و با شنیدن جملات مایوس کننده ناامید شد.

نوبری گفت: چیزی که در زمینه ورود به هر کسب و کاری مهم است صرفا پول نیست و علاقه داشتن به آن کسب و کار و ایجاد اعتبار برای خود عواملی هستند که بسیار مفید و مهم هستند.

وی در پایان با اشاره به سابقه دویست ساله این کسب و کار در جهان گفت: کسب و کار ساخت اسباب بازی در کشور ما بسیار نوپا است و قدمتی نهایتا بیست ساله دارد و به همین جهت ظرفیت بالایی در راستای ایجاد و توسعه این کسب و کار در کشور وجود دارد که امیدواریم جوانان خلاق و با ایده با ورود به این کسب و کار بتوانند زمینه مناسبی را برای رشد و توسعه اقتصادی خود و جامعه ایجاد نمایند.

انتهای پیام/

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi