آینده روشن گردشگری روستایی در استان گیلان


توسعه گردشگری به‌عنوان محور اصلی توسعه استان گیلان قرار داده شده و سرمایه گذاری در صنعت گردشگری روستایی این استان می تواند آینده روشنی را برای سرمایه گذاران در پی داشته باشد.


به گزارش «میدون»، یکی از بخش های آینده دار در راه اندازی کسب و کار، فعالیت در حوزه گردشگری است. در گردشگری مانند هر صنعت دیگری عواملی مهم وجود دارد که توجه به آنها برای ادامه ی حیات این صنعت در آمدزا بسیار ضروری به نظر می رسد . توجه به این عوامل مهم  توسعه ی صنعت گردشگری را به دنبال دارد. ميزان موفقيت در توسعه ی گردشگري نیز تابعي از كيفيت و نحوه دخالت عوامل مؤثر گوناگون است كه در حقيقت همان اركان گردشگري محسوب مي شوند.

صنعت گردشگری در جهان توسعه فراوانی یافته است و بسیاری از کشورها از این راه توانسته‌اند وضعیت خود را بهبود ببخشند و از مشکلاتی مانند بیکاری، پایین بودن سطح درآمد سرانه و کمبود درآمد ارزی خویش بکاهند.

صنعت جهانگردی بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین صنعت در دنیا به حساب می‌آید. بسیاری از کشورها این صنعت پویا را منبع اصلی درآمد، اشتغال‌زایی، رشد بخش خصوصی و توسعه زیرساخت‌ها می‌دانند. صنعت گردشگری امروزه به قدری در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها اهمیت دارد که اقتصاددانان آن را صادرات نامرئی نیز می‌نامند.

صنعت گردشگری در ایران نیز از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است. بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران رتبه دهم جاذبه‌های باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی را در جهان دارا است. در سال ۱۳۹۵، مجموعاً ۴٬۹۱۱٬۹۲۰ گردشگر خارجی از ایران بازدید کرده‌اند و نسبت به سال قبل از آن ۹٫۹ درصد کاهش داشته‌است.

یکی از انواع گردشگری که روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند، گردشگری روستایی است و به نظر می‌رسد روستاها در آینده به یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگران تبدیل شوند. سید عیسی مهدوی فرماندار تالش در نشست امروز فرمانداران گیلان در این رابطه گفت: در حال حاضر توسعه گردشگری به‌عنوان محور اصلی توسعه استان گیلان قرار داده شده است و لذا سرمایه گذاری در صنعت گردشگری روستایی این استان می تواند آینده روشنی را برای سرمایه گذاران ایجاد نماید.

وی همچنین رکورد در تولید را مستلزم به گردشگری روستایی دانست و بیان کرد: گردشگری روستایی می‌تواند تولید را از رکود خارج کند، چون گردشگری فعالیت‌های دیگر را نیز با خود همراه می‌کند و توسعه همه‌جانبه را به همراه دارد.

انتهای پیام/

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi