پراخت 10 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار در خراسان جنوبی


مدیر صندوق کارآفرینی امیدخراسان جنوبی از پرداخت 10 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار برای مناطق روستایی و عشایری خبر داد.


پرداخت 10 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار؛ زنگنه مدیر صندوق کارآفرینی امیدخراسان جنوبی گفت: تسهیلات اشتغال پایدار قرض الحسنه است که با کارمزد ۴ درصد به روستائیان و عشایر استان پرداخت می‌شود تا با استفاده از آن در این مناطق، اشتغال پایدار ایجاد و از مهاجرت روستائیان و عشایر به شهر‌ها جلوگیری شود.
 وی همچنین با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی اشتغال ایجاد شده با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در خراسان جنوبی افزود: با پرداخت تسهیلات اشتغال این صندوق، پارسال برای ۶۲۴ نفر در استان اشتغال پایدار ایجاد شد که ۶۵ نفر بیشتر از سال ۹۵ بود.
 زنگنه گفت: ۴۹ درصد اشتغال پایدار ایجاد شده با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید استان در سال گذشته، در بخش صنعت، ۳۹ درصد در بخش خدمات و ۱۲ درصد در بخش کشاورزی بود.
مدیر صندوق کارآفرینی امیدخراسان جنوبی افزود: پارسال ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات در بخش‌های مشاغل خانگی، خوداشتغالی، کارفرمایی، طرح‌های مشارکتی، ازدواج و وام‌های ضروری معیشتی از سوی صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی به هزار و ۲۵۰ پرونده تقاضای تسهیلات، پرداخت شد که ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بیشتر از اعتبار اختصاص یافته به استان بود.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi