دوره ی آموزشی قالیبافی در سایت میدون بارگذاری شد


قالیبافی از جمله هنرهای اصیل و ارزشمندی است که سابقه ای بس طولانی در ایران دارد. این هنر اصیل با فرهنگ کهنسال این مرز و بوم پیوندی ناگسستنی داشته و در گذر قرنها یکی از دستاوردهای مهم ایرانیان محسوب شده و در حال حاضر جزئی از زندگی و فرهنگ جامعه ایران اسلامی بشمار می‌آید.


بدون تردید فرش علاوه بر ابعاد اقتصادی آن مظهری از هنر ملی و میراث فرهنگی کشور ایران اسن و حفظ و حراست و بسط و گسترش آن یک وظیفه ملی برای تمامی جامعه ایرانی است.

پیوند بین آثار تاریخی و طرح‌ها و نقشه‌های فرش اصیل ایرانی نمایانگر ابعاد فرهنگی این صنعت و بیان کننده نو آوری،خلاقیت و اوج شکوفایی هنر روستائیان و طبقات محروم است که با کمترین امکانات در طی قرنها به آفرینش جلوه هایی شگفت انگیز آن پرداخته اند.


مزیت راه اندازی کسب و کار قالیبافی
یکی از پدیده‌های قابل توجه در سالهای اخیر روند رو به رشد جهانی شدن است. کشور ما نیز به منظور گسترش صادرات غیرنفتی و حضور در بازارهای جهانی درصدد پیوستن به سازمان تجارت جهانی(WTO) برآمده و در حال حاضر عضو ناظر این سازمان است. یکی از صنایع مهمی که بدین منظور باید مورد مطالعه قرار گیرد صنعت فرش دستبافت است که فرش اصفهان پرچم دار این رقابت در حوزه ی جهانی است. بنابراین تولید این محصول علاوه بر ایجاد اشتغال و در آمد در سطح فردی و گروهی در داخل کشور در افزایش صادرات غیرنفتی و و حضور قدرتمندانه در اقتصاد بین المللی موثر است.

دوره ی آموزشی قالیبافی
قالیبافی از جمله مشاغل می باشد که با درآمد کم هم می توان اغاز بکار نمود. مثلا در یک اتاق و با یک دار قالی می توان شروع کرد و به مرور گسترش داد. بنابراین نیز به سرمایه بالا و امکانات پیرفته ندارد. ضمن اینکه یادگیری بافتن قالی نیز نیازمند طی دوره های پیشرفته ندارد . در همین راستا سایت میدون به منظورکارآفرینی و توسعه ی مشاغل خانگی، اقدام به تدوین یک دوره ی آموزشی کامل و جامع در زمینه قالیبافی نموده است که علاقه مندان به صنعت فرشبافی و قالیبافی می توانند با مطالعه ی کامل و دقیق این بسته ی آموزشی وارد این عرصه ی اقتصادی شوند.

مزایای دوره های آموزشی سایت میدون
در این بسته ی آموزشی، بررسی تاریخچه ی این محصول، مطالعه ی انواع بافت و طرح های فرش، نقوش و انواع دار قالی، ابزار و تجهیزات لازم، شرایط راه اندازی، میزان سرمایه ی لازم، پلن های مالی، شناخت بازار و سایر دانستی های ضروری در راه ندازی این کسب و کار به طور کامل و جامع شرح داده شده است.
نحوه ی طراحی بسته های آموزشی سایت میدون به گونه ای است که علاقه مندان به حوزه های مختلف کسب و کار می توانند بدون دانش قبلی به آنها مراجعه کنند؛ چرا که تمامی مراحل به صورت گام به گام و از سطح مقدماتی تا نحوه ی چگونگی فروش آن محصول در بازار توضیح داه شده است.
محتوای این دوره آموزشی به صورت مکتوب همراه با عکس هایی فنی در قسمت دوره های آموزشی سایت میدون قابل دسترسی است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi