ترفندهای افزایش فروش کسب و کار در برابر کرونا


هر کسب و کاری ممکن است با روبرو شدن یک بحران، کاهش فروش داشته باشد. اما با راهکار های مختلفی ، مقاومت کسب و کار را بالا برد و در نهایت جذب مشتری و فروش خود را افزایش دهند و زنده بمانند.


چگونه فروش خود را در برابر کرونا، زنده نگه داریم؟

هر کسب و کار ممکن است با بحران روبرو شود. هر بحرانی ممکن است کسب و کارهای مختلف را ضعیف کند و یا با کاهش فروش، سببب مرگ آن کسب و کار شود. اما راهکار های مختلفی وجود دارد تا با کمک آن ها، کسب و کارها بتوانند مقاومت خود را بالا ببرند و در نهایت فروش خود را افزایش دهند و زنده بمانند.

با ترفند های فروش زنده بمانید.

ارسال رایگان

بسیار طبیعی است که زمانی که بیماری واگیرداری مانند کرونا مرزهای کشورهای مختلف را در می نوردد، مردم برای خرید محصول هایی که به آن ها نیاز دارند با ترس و دلهره روبرو شوند. با این وجود اگر صاحب کسب و کاری هستید که قصد دارید فروش خود را بالا نگه دارید و با این بیماری بجنگید می توانید با برنامه ریزی صحیح، خدمات ارسال درب منازل را به شکل رایگان و با رعایت اصول بهداشتی انجام دهید. این کار نه تنها به ماندن مردم در خانه کمک می کند، بلکه از ترس و دلهره مشتریانتان نیز می کاهد و سبب می شود، کسب و کار شما با وجود بحران هنوز سودده باشد.

تخفیف دهید!

ممکن است محصولی که کسب و کار شما عرضه می کند، محصولی فانتزی، غیر اساسی و یا با دوام کم باشد، اما نگران نباشید! زیرا با تخفیفی خوب می توانید محصول خود را بفروشید. ممکن است با ارائه تخفیف حاشیه سود شما کاهش پیدا کند، اما مطمئن باشید که ضرر نمی کنید.

آفر...

قبل از این که بخواهیم بدانیم فروش آفری چیست؟ بهتر است با واژه آفر آشنا شویم. آفر در لغت نامه دهخدا به معنای آفرین و مرحبا ترجمه شده است. بنابر این می توان گفت فروش آفری به معنای فروشی است که با تحسین مشتری همراه شود. گرچه معنی لغوی این نوع از فروش با تعریف ارائه شده جور در می آید، اما تعریف دقیق تر فروش آفری به معنای این است که؛

 قیمت محصول یا خدمات تا حد بسیار زیادی پایین می آید و بعلاوه همراه با محصول و خدمات عرضه شده، جایزه ای هم به شکل خدمت یا محصول دیگری ارائه شود.

یکی از شکل های رایج فروش آفری را می توانید در صنعت گردشگری مشاهده کنید. در چنین حالتی ممکن است نرخ پرواز در یکی از خطوط هوایی بسیار پایین بیاید و در نتیجه فروشنده ی تور گردشگری تصمیم بگیرد هتل ارزان قیمتی را نیز برای این گونه پرواز ها ارائه کند. در صنعت گردشگری به تورهای آفری تور لحظه ی آخر نیز می گویند. ممکن است با خود بگویید اگر کسب و کار من در صنعت گردشگری فعال نباشد چگونه فروش آفری داشته باشم؟ برای این منظور می توانید به عنوان مثال با خرید به اندازه x تومان، دو ماسک رایگان به مشتری خود بدهید! به همین سادگی...

روش های مختلفی برای افزایش فروش در مواجه با بجران کرونا وجود دارد. در مطلب بعدی شما را بیشتر با این موضوع آشنا خواهیم کرد.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید