مجوز های لازم برای کسب و کار اینترنتی


اگر قصد این را دارید که سایت فروشگاهی داشته باشید نیاز است برای کسب مجوز های لازم اقدام کنید


امروزه بسیاری از کسب و کار ها علاقه دارند برای فروش محصول و خدمات خود وارد فضای اینترنت شوند. فضای اینترنت ویژگی های مختلفی دارد که سبب می شود خرید و فروش در آن دارای مزیت های متعددی باشد. با وجود تمام ویژگی هایی که کسب و کار اینترنتی دارد، امکان کلاهبرداری در این فضا بالاست، بنابر این برای جلوگیری از این شرایط نیاز است که فعالان حوزه کسب و کار، مجوز های لازم را برای فعالیت در فضای مجازی کسب نمایند.

استفاده از اینماد

اگر علاقه دارید سایتی داشته باشید که فروشگاه اینترنتی شما باشد و درگاه پرداخت الکترونیک بر روی سایتتان فعال باشد باید اقدام به دریافت مجوز اینماد نمایید. بسیاری از مردم نسبت به پرداخت الکترونیکی بی اعتماد هستند. مجوز اینماد این اطمینان را به کاربر می دهد که سایت شما قابل اعتماد است و می تواند با اطمینان از آن خرید انجام دهد. سایت اینماد وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت است و اخذ این نماد تنها از سایت اینماد امکان پذیر است.

برای دریافت اینماد لازم است وارد سایت enamad.ir شوید. گرفتن اینماد سخت نیست و با انجام چند مرحله می توانید نماد مد نظر را دریافت نمایید.

توجه داشته باشید که با توجه به این که شخص حقیقی، حقوقی (تجاری یا غیر تجاری) و دولتی برای دریافت اینماد اقدام کند مدارک لازم برای اخذ آن متفاوت است.

مشاوران مرتبط: بازاریابی دیجیتالی

پروانه کسب و کار اینترنتی

یکی از مجوز های لازم برای ایجاد سایت فروشگاهی گرفتن پروانه کسب و کار اینترنتی است. این پروانه همان مجوز صنفی است و باید از صنف مد نظر دریافت شود. به عنوان مثال: اگر کسب و کار اینترنتی شما در حوزه فروش لوازم برقی است باید این مجوز را از صنف مرتبط اخذ نمایند. در چنین حالتی کسب و کار شما در گرو گرفتن مجوز از صنف مرتبط با فعالیت شما است و نه سایت فروشگاهی شما!

توجه داشته باشید که اگر فعالیت شما صنف خاصی ندارد برای پروانه کسب و کار اینترنتی باید به اتحادیه کسب و کار های مجازی مراجعه کنید.

مشاوران مرتبط: استارت آپ و کارآفرینی دیجیتالی

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این حوزه به کلینیک مشاوره میدون مراجعه نمایید.

 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi