پرواربندی شتر اما بی‌توجهی متصدیان


پرورش شتر به‌ویژه در استان‌ها و شهرستان‌های کم آب و در نواحی بیابانی با توجه به سود مناسب، می‌تواند به اشتغال‌زایی این مناطق کمک کرده و بخش مهمی از نیاز گوشت کشور را تأمین کند.


تولیدات سایر دام‌ها در ایران به‌اندازه‌ای نیست که جواب گوی نیاز داخل کشور باشد و تأمین این نیاز غذایی یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولین می‌باشد. وجود محصولات غذایی دیگر و جایگزین، مثل گوشت شتر می‌تواند به‌طور مؤثر، کمک‌کننده باشد.

 1- تبدیل فرصت‌ها به تهدید – 2- میتوانیم شتر تولید کنیم، اما وارد میکنیم!!!

با توجه به اینکه ایران جزء مناطق گرم و خشک جهان واقع شده است و برای پرورش شتر مناسب می‌باشد، اما محموله‌های شتر وارداتی از انگلستان، ایتالیا و آلمان به میزان انبوه به کشور وارد می‌شود، علاوه بر این سه کشور اروپایی ایران در سال 97 از چین، کره جنوبی، ترکیه، پاکستان، امارات و افغانستان هم شتر وارد کرده است. این واردات شتر از این جهت تأسف‌برانگیز و مشمئزکننده هستند که مناطق بسیاری از ایران برای پرورش این حیوان مناسب بوده، اما بدون استفاده رها شده‌اند و جوانان بسیاری در این مناطق با مشکل اشتغال روبرو هستند. این موضوع نیاز به اقدامات جدی و پیگیرانه مسئولان دلسوز را می‌طلبد.

ایران دارای ظرفیت ویژه برای تولید شتر

مساحت مراتع مخصوص شتر در کشور حدود ۳۰ میلیون هکتار است و متأسفانه در شرایط فعلی فقط از 0.25 ظرفیت موجود استفاده می‌شود. این آمار نشان‌دهنده اشباع نبودن بازار پرورش و پرواربندی شتر و وجود ظرفیت مناسبی جهت توسعه و بهره‌وری این کسب‌وکار است. به نظر می‌رسد با برنامه‌ریزی مناسب و با عنایت به خشک و نیمه‌خشک بودن اقلیم کشورمان، می‌توان در سال‌های آتی به جایگاه مناسب در میان سایر کشورها دست یافت.

کلیاتی از اجرای طرح

به‌منظور پرواربندی شتر به روش بسته (متمرکز)، ابتدا باید زمین و ساختمان‌های مناسبی را ایجاد کرد که با استفاده از مصالح محلی و در دسترس می‌توان این امکانات را ایجاد نمود. همچنین برای دریافت مجوزها باید به نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نیز جهاد کشاورزی استان مربوطه مراجعه کرد و رعایت استانداردهای پرورش شتر در هنگام ساخت ساختمان و تعبیه تجهیزات موردنیاز، ضروری است. پس از تهیه ساختمان و تجهیزات، نوبت به خرید شتر مناسب جهت پرواربندی می‌رسد که می‌توان از مناطق مرکزی کشور و استان‌های شتر خیز تهیه نمود و مدت‌زمان پرواربندی بسته به وزن اولیه شترهای انتخاب‌شده بین2.5 تا 6 ماه متفاوت است.

پیش‌بینی هزینه و درآمدهای پیش‌روی تولیدکنندگان

پرواربندی شتر هزینه بالایی نداشته، به‌طوری‌که محاسبات مالی برای 20 نفر شتر پرواری در طی یک دوره 4 ماهه حدود 193 میلیون تومان سرمایه نیاز است و در پایان دوره پرواربندی از فروش شترها (به‌صورت زنده) حدود 186 میلیون تومان درآمد حاصل می‌شود که پس از کسر هزینه‌ها حدود 21 میلیون تومان آن سود خالص خواهد بود. به‌طورمعمول در هرسال می‌توان حداقل 2 دوره پرواربندی شتر را انجام داد.

ریسک‌های موجود و قابل رفع پرورش شتر

وارد شدن به هر کسب‌ وکاری، مشکلات و موانع خاص خودش را دارد که در این زمینه پرورش شتر مواردی مانند؛ حمایت‌های ضعیف دولتی، نیاز به مساحت زیاد برای پرورش، کمبود کشتارگاه مخصوص، نبود شتر اصلاح‌شده، اثرات منفی واردات و سرانه مصرف پایین گوشت شتر را می‌توان نام برد، که حمایت‌های بیشتری و ارائه راه‌حل‌های مناسبی را در این زمینه می‌طلبد تا فعالین در این حوزه با مشکلات کمتری روبرو باشند. با توصیه‌های «مشاوران میدون» و« دوره‌های آموزشی» می‌توان از راه‌حل‌های موجود برای این مشکلات و موانع استفاده کرد.

یک توصیه یا پیشنهاد کارشناسانه

با توجه به پیشنهادهای پرورش‌ دهندگان شتر، پرواربندی شترهای پیر صرفه اقتصادی آن‌چنانی ندارد، مگر اینکه قیمت گوشت شتر در بازار زیاد باشد، به همین علت برای انتخاب پروابندی شتر باید دقت کافی نمود. همچنین شترهای نر و ماده را می‌توان برای پرواربندی انتخاب کرد، اما ازآنجایی‌که وزن‌گیری شترهای نر بیشتر است، برای پرواربندی مناسب‌تر هستند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

logo-samandehi