دستگاه تصفیه فاضلاب


شرکت قندیل با کمتر از یک میلیون تومان برای هر خانوار، دستگاه تصفیه فاضلاب روستایی را طبق استاندار ها محیا می کند که میتوان از لجن آن نیز برای مصرف کشاورزی بهره برد.


به گزارش میدون، قادر مرزی مدیر عامل، ابراهیم محمدی ایده پرداز و اسداله نوری کارشناس طراحی شرکت قندیل از استان کردستان، معتقد اند: آب مایه حیات است و بشر با ایجاد آلودگی، حیات را از آب گرفته است.

این تیم با سرمایه گذاری بر روی آب، اذعان داشتند: سرانه آب مصرفی هر خانوار 150لیتر است که 80درصد آن به فاضلاب تبدیل می شود و ناگفته نماند بیشترین مصرف آب کشور در بخش کشاورزی است.

محمدی در مورد خطرات منابع آب، گفت: فضولات حیوانی، انسانی و شیرآبه زباله تر و خشک، تهدیدی جدی بر منابع آبی است.

او در ادامه مزایای پکیج تصفیه آب شرکتشان را این گونه بیان کرد:« نیاز به برق نداره، قطعه الکترومکانیکالی نداره، صفر تا صد قطعاتش ایرانیه، نیاز به اپراتور نیست و تنها بعد از یک سال و نیم، لجن ها رو خالی می کنیم که این لجن ها در صنعت کشت و کشاورزی کاربرد فراوانی دارن.»

اسداله نوری خاطر نشان کرد: این دستگاه با تلفیق دو راکتور abr و فیلتر بی هوازی با سازه سوپرلامنلا میزان راندمان ته نشینی را 60 تا70درصد بهبود می بخشد.

او همچنین در مورد قیمت دستگاه های تصفیه کن گفت: قیمت ها بر اساس حجم فاضلاب متغیر اند چون سایز دستگاه نیز تغییر می کند.

قادر مرزی که با شعار طبیعت زیبا، زندگی خوب و آب پاک شرکت قندیل را تاسیس کرده است، تصریح کرد:« در خیلی از روستا ها سیستم تصفیه فاضلاب به صورت سنتی از طریق چاه جذبی است. چاه کن متری 400هزار تومان میگیرد تا این چاه را حفر کند که جدا از مشکلات محیط زیستی و آب های زیر زمینی، هزینه بر است. ما تلاش داریم برای هر خانواده کمتر از یک میلیون تومن دستگاه ها را محیا کنیم تا با هزینه کمتر و ماندگاری بالا طبق استاندار ها از لجن آن نیز برای مصرف کشاورزی بهره ببرد.»

فعالیت اصلی شرکت تصفیه آب و فاضلاب قندیل؛ تولید، توزیع، نگهداری و نصب مربوط به سیستم ها و تصفیه خانه های آب و فاضلاب - سدها – آبرسانی و ایجاد کانال ها و راه اندازی ایستگاه های پمپاژ آب است. اهتمام به نوآوری و حفظ کیفیت برتر موجب گردیده تا شرکت برتر کشور در سال 91 و برگزیده جشنواره منطقه ای نوآوران زاگرس، پژوهشگر برتر درسالهای متوالی استان و دریافت جایزه از ریاست جمهور در سال 1391 و 1392 گردد.

پست های مرتبط