کبک، پرنده پرسود


محمد عدسی، کارآفرین پرورش دهنده و تولیدکننده پرنده کبک گفت: هم کبک گوشتی سودآور است و هم کبک تخم گذار


به گزارش میدون، بسیاری از خانواده‌ های ایرانی کبک را نمی‌ شناسند و فقط اکثر روستاییان، میزبان این پرنده ی زیبا در مزارع خود هستند. محمد عدسی کارآفرین پرورش دهنده کبک که از روستای حصار سرخ شهرستان طرقبه شاندیز استان خراسان رضوی به مسابقه میدون آمده است، گفت: در کشورمان راجع به این پرنده فرهنگ سازی نشده است، اما ما در مجموعه امان ماهیانه 10 هزار کبک را تولید می کنیم.

او که از بچگی علاقه مند به کشاورزی و دامداری بوده است، بیان کرد: سود کبک گوشتی برای هر پرنده طی سه ماه، چهارهزار و پانصد تومان است و کبک تخم گذار برای 100 پرنده، دو و پانصد تا سه میلیون تومان است.

 عدسی اذعان داشت:« جوانان با 500 تا 1000 کبک تخم گذار و 35 میلیون تومان سرمایه در یک فضای 40 متری(آب و هوای معتدل کوهستانی، که اگر آب و هوای دیگری باشد هزینه ها به دلیل خرید دستگاه افزایش می یابد) میتوانند وارد این کار و کسب شوند و کم کم گسترش دهند.»

کارآفرین مسابقه میدون، خاطرنشان کرد: فروشمان سال های اول به صورت خرده بود و در حال حاضر هر هفته گوشت کبک و تخم آن را برای شرکت های تخصصی تولید کبک ارسال می کنیم.

محمد عدسی در ادامه در مورد ویژگی های گوشت این پرنده، تصریح کرد: میزان پروتئین موجود در گوشت این پرنده در مقایسه با دیگر پرندگان 5 تا 10 درصد بیشتر است و انواع اسید آمینه ی ضروری در آن به وفور یافت می ‌شود. به همین دلیل است که در اغلب نقاط دنیا پزشکان برای بیماری‌ هایی چون ضعف اعصاب، ناراحتی‌ های روانی و بی‌ خوابی مصرف این گوشت را توصیه می ‌کنند. این گوشت به دلیل چربی و کلسترول بسیار پایین از بروز بیماری‌ های قلبی ـ عروقی پیشگیری کرده و به دلیل غنی بودن از پتاسیم، مصرف به اندازه‌ ی آن برای افراد با فشار خون بالا مانعی ندارد.

او افزود: گوشت کبک می ‌تواند نیاز بدن به فسفر، منیزیم، آهن و گوگرد را تامین کند و به تقویت حافظه و قوای جنسی بیفزاید و ضعف عمومی بدن را هم برطرف سازد. در هر صد گرم گوشت کبک 5/24 گرم آلبومین، 4/1 گرم چربی و حدود 1 تا 5/1 گرم مواد معدنی وجود دارد. وجود مقدار زیادی از مواد معدنی در گوشت کبک نشان دهنده ی ارزش حیاتی آن است. املاح معدنی موجود در گوشت کبک به خوبی جذب بدن می شود و به همین جهت در این زمینه مواد مورد نیاز بدن را در دسترس سلول قرار می دهد. گوشت کبک برای همه ی افراد اعم از کودک و سالمند، غذایی سالم و سلامت بخش است.

عدسی که 12 سال پیش از طریق آگهی مشاوره پرورش و تولید کبک در روزنامه به صورت اتفاقی با هشت میلیون تومان سرمایه به این حوزه ورود کرده است، بیان کرد: در حال حاضر با 30نفر پرسنل، یک سوم نیاز کشور را تامین می کنیم اما تقاضا بسیار زیاد است و عقب هستیم.

کبک ها پرندگانی از تیره قرقاولان هستند. در دنیا گونه های متعددی از کبک وجود دارد که معروف ترین آن ها عبارت هستند از: کبک چوکر(Alectoris Chukar)، کبک صخره ای(Alectoris graeca)  و کبک پا قرمز اروپایی(Alectoris rufa) البته همه ی کبک ها پا قرمز هستند. گونه های موجود در کشور ما بیشتر از نوع چوکر(Chukar)  است.

 

 

 

پست های مرتبط