فرآوری گیاه آلوئه ورا


امید عباس زاده و شهرام سرداری با فرآوری گیاه آلوئه ورا به پودری سفید رنگ به فکر اشتغال زایی و کاهش خروج ارز از کشور هستند


به گزارش میدون، امید عباس زاده کارشناس ارشد گیاهان دارویی و مدیرعامل شرکت سرچشمه جوانی مهر پردیس با نام تجاری آلوئه پردیس که 12 سال شروع به فعالیت نموده است، گفت: این شرکت در حال حاضر با آموزش 180 کشاورز توانسته آنها را به سطح کیفی مطلوب برداشت محصول آلوئه ورا با بهترین کیفیت هدایت کند.
او افزود: گیاه آلوئه‌ورا به عنوان یکی از پرارزش‌ترین گیاهان، کاربرد فراوانی در صنعت تولیدات غذایی، نوشیدنی، بهداشتی و آرایشی و پزشکی دارد.

عباس زاده بیان کرد:« ما تنها با 50، 60 میلیون تومان به داوطلبان، خصوصا کشاورزان آموزش میدهیم و گلخانه را برایشان راه اندازی می کنیم. شرکت با خرید تضمینی برگ دغدغه کشاورزان از بابت فروش محصول را نیز برطرف کرده است.»

شهرام سرداری نماینده شرکت آلوئه ورا پردیس در ادامه اذعان داشت:« در طب سنتی به این گیاه، گیاه هزار درمان گفته میشود و ما با فرآوری و تبدیل ژل آلوئه ورا، این گیاهی باارزش به پودری سفید رنگ حتی بهتر از نمونه های مشابه خارجی اش برای استفاده در کارخانه های تولید کننده لوازم آرایشی بهداشتی، دارو سازی، پماد سازی، آرایشگاه های زیبایی و... اعلام آمادگی میکنیم.»

این شرکت همواره در جهت ترویج کشت آلوئه ورا در استان های خراسان وشمال کشور تلاش کرده است که در این راستا می توان به تشویق کشاورزان و کارآفرینی در این زمینه اشاره کرد.

آلوئه ورا، معمولا به عنوان آلوئه شناخته شده است، در انواع مختلفی از آب و هوای گرم و آب و هوای گرم رشد می کند. نام‌های دیگر آلوئه‌ورا عبارتند از: چادُروار، صبر سقوطری، آلوئه‌ورا، صبر، صبر کموار، صبر زرد، ازوال، ازوادزرد خزانه، مقر، ایلوا، صبارا، آلوئه کوراسائو، آلوئه هندی، آلوئه بارباد، الوا، صباره، برمس، سولع، مقرا، چادروا و صعدنا. آلوئه‌ورا بی‌ساقه‌است. البته برخی از آن‌ها دارای ساقه‌ای بسیار کوتاه هستند. این گیاه ۶۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر رشد می‌کند و از طریق پاجوش تکثیر می‌شود. برگ‌های آن نیزه‌ای کلفت و گوشتی با لبه‌های دندانه‌دار است و رنگ آن سبز تا خاکستری می‌باشد.

 

پست های مرتبط

نظرات (7)

avatar

مصطفی مستوفی

دوشنبه 30 دی 1398

سلام خسته نباشید یک گلخانه دارم همه بوته هام مولد هستن بزرگ ۳ سال گلخانه دارم یک دونه نه برگ فروختم نه بوته لطفا به قیمت هرچی خودتون میخواین بیاین بدم بهتون

avatar

هدایت الله فاتح نژاد

ﺳﻪشنبه 24 دی 1398

با سلام بنده ۵ هکتار برگ آلورا مادر واسه فروش دارم

avatar

محمد زاهدی

دوشنبه 16 دی 1398

مایل به همکاری هستم.فروش برگ عالی و با کیفیت

avatar

مهدی کیان وش

یکشنبه 15 دی 1398

سلام وقت بخیر ، مایلم همکاری با شما را در حالت های مختلف بررسی کنیم کیان وش ۰۹۱۲۳۴۶۴۴۶۱

avatar

امیررضا حسین پور

شنبه 14 دی 1398

میخواستم در مورد شرایط صحبت کنم

avatar

رسول

دوشنبه 9 دی 1398

سلام،بنده داراي مزرعه آلوورا ميباشم،پاجوش،گياه مادري و برگ آماده فروش دارم،

avatar

مهدی

یکشنبه 8 دی 1398

با سلام جهت همکاری با شما اماده هستم چطوری باید با شما همکاری کنم

avatar
پاسخ دهنده:مدیر سایت
یکشنبه 8 دی 1398

لطفا زیر نام شرکت کننده در بخش مسابقه میدون، درخواست همکاری بگذارید

ثبت نظر جدید

logo-samandehi