تولید اسباب بازی با سرمایه کم


کارآفرین تولید کننده اسباب بازی با سرمایه اولیه زیر 10 میلیون و استفاده از مواد ضایعاتی ، توانسته با رقبایش در بازار رقابت کند.


سمانه سرگلزایی خالص27 ساله که از کودکی علاقه مند به بازیگری بوده است، پا به نمایش و رقابت مسابقه میدون گذاشته است تا با جذب سرمایه گذار، کسب و کارش را توسعه دهد.

او که در یکی از روستا های شهر قیامدشت استان تهران زندگی میکند، گفت:« مردم این روستا خصوصا زنان بد سرپرست و بی سرپرست آن از نظر اقتصادی بسیار ضعیف اند. خودم هم در بازه ای جزء این گروه بودم اما با اراده و پشتکارم توانستم برای اهالی روستا، اشتغال زایی کنم»

سرگلزایی که کارگاه تولید اسباب بازی را در این فضا راه اندازی کرده است، اذعان داشت: قبل از اینکه کارآفرین باشم، یک مادرم و عاشق خنده بچه ها خصوصا دخترپنج ساله ام هستم.

شرکت کننده مسابقه میدون، بیان کرد: با سرمایه اندک و استفاده از ته مانده پارچه و تخته های mdf، سه لایه و چوب ترمو، 15 نفر را به صورت مستقیم مشغول به کار کردم.

او افزود: محصولات برند دوستی در سایز ها و طرح های مختلف، شامل: کش مکش، راکت پینگ پنگ، برج هیجان، کیسه بکس و عروسک انگشتی است.

سمانه سرگلزایی خالص در مورد مزیت های رقابتی اش، خاطر نشان کرد: چون مواد اولیه تولید بازی ها با مواد ضایعاتی( دسته دوم نیست، با کیفیت و سالم است) است و سرمایه اولیه هنگفتی نیاز نداشتم، توانستم با رقبا رقابت کنم و فروش عمده در بازار تهران داشته باشم.

او در آینده با جذب سرمایه گذار تصمیم دارد کارش را گسترش دهد و دو دستگاه  cnc برای حکاکی روی چوب و دستگاه لیزر برای برش روی چوب خریداری کند.

سرگلزایی با تاکید روی مهم ترین سرمایه ایرانی که سرمایه انسانی است از نوع بچه ها، گفت: خواهشم از مردم این است که از تولید داخلی حمایت کنند تا ما تولیدکنندگان با انرژی ای دو چندان تولید کنیم.

پست های مرتبط